Inne

Wydarzenia

4 miesiące temu  16.02.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Xcelerator Siemensa pomoże Daimler Truck osiągnąć neutralny ślad węglowy

Dział pojazdów ciężarowych skorzysta z oprogramowania Simcenter STAR-CCM+, pozwalającego na przeprowadzanie wieloaspektowych analiz CFD w celu zoptymalizowania własności erodynamicznych i procesów zarządzania termicznego w pojazdach kolejnych generacji.

Platforma Simcenter stanowi jeden z elementów pakietu Siemens Xcelerator. Dzięki niej Daimler Truck zyska dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu komputerowego modelowania dynamiki płynów (CFD), które pozwolą na przejście z procesu opartego na podejściu CAE do wykorzystującego cyfrowe bliźniaki środowiska łączącego rzeczywistość fizyczną z wirtualną.

Daimler Truck planuje wykorzystywać Simcenter do poprawy własności aerodynamicznych pojazdów, a także do badania i optymalizacji innowacyjnych elektrycznych układów napędowych i systemów zarządzania energią, w tym także układów chłodzenia akumulatorów i technologii wodorowej. Oprogramowanie przyczyni się również do dalszego rozwoju tradycyjnych silników spalinowych i pozwoli projektować układy wydechowe obniżające emisję CO2.

Siemens i Daimler Truck będą również ściśle współpracować w procesie szkolenia inżynierów, którzy jako wysoko wykwalifikowani eksperci ds. symulacji pozwolą firmie Daimler Truck utrzymać w przyszłości pozycję lidera rynku.

- Z dumą ogłaszamy, że do naszej rozrastającej się nieustannie rodziny klientów dołączyła właśnie firma Daimler Truck - komentuje Edwin Severijn, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający EMEA, Siemens Digital Industries Software.

- Digitalizacja ma kluczowe znaczenie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w branży transportowej. Dzięki możliwości symulacji rzeczywistych parametrów produktów, platforma Simcenter STAR-CCM+ zdecydowanie przyspiesza tempo innowacji, zapewniając nam wszystkim lepsze jutro.

Fot. Daimler Truck AG

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony