ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

9 miesięcy temu  15.06.2018, ~ Administrator   

Z olejem syntetycznym w silniku – statystyczny polski kierowca

– Porównanie do dżungli i gatunków zwierząt sprawia, że łatwiej zrozumieć nasze drogowe zachowania, co może doprowadzić do tego, że będziemy bardziej kompetentnymi kierowcami – komentuje socjolog, dr Tomasz Sobierajski.

40-letni mężczyzna posiadający jeden samochód – to statystyczny polski kierowca. Kantar TNS na zlecenie Shell przeprowadził badania dotyczące zachowań i doświadczeń polskich kierowców. Zobrazowano je na przykładzie dżungli, a więc świata zwierząt.

Z badań wynika, że po polskich drogach, statystycznie rzecz biorąc, najwięcej jeździ lwów (co czwarty kierowca). To dobrze, bo to doświadczony i skoncentrowany kierowca. – To królowie, ale nienarzucający innym swojej woli. Zwracają uwagę na innych kierowców, są uważni. Starają się, by jazda na drodze przebiegała harmonijnie – komentuje dr Tomasz Sobierajski z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. 18% użytkowników dróg to słonie – rozważni, odpowiedzialni, troskliwi, ale też ceniący komfort. Tygrysy (15,1% kierowców) to typ drapieżnika. Chcą rządzić na drodze, lubią luksus,...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony