Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  02.11.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Zadbaj jesienią o czystość w swoim warsztacie. Jest ciekawa promocja!

Kwestia utrzymania czystości to w każdym warsztacie samochodowym ważny priorytet. Specyfika pracy sprawia, że mamy tu do czynienia z wieloma trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, takimi jak: olej silnikowy, smary i inne tłuste zabrudzenia. Dodatkowo spotykamy też konwencjonalne zabrudzenia, które wymagają odkurzania. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, który sprawi, że nasz warsztat będzie zawsze czysty i schludny. A to z pewnością zostanie docenione przez klientów oraz podniesie komfort i bezpieczeństwo pracy. Tej jesieni firma Kärcher proponuje profesjonalistom atrakcyjne urządzenia w promocyjnej ofercie. Promocyjne modele można nabyć od początku października do końca grudnia otrzymując dodatkowo vouchery o wartości 500 lub 1000 zł na dalsze zakupy niezawodnego sprzętu niemieckiej marki.

Mycie wysokociśnieniowe

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher wyposażone są w pistolety Easy Force w których spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje się siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu Jedynie odblokowanie pistoletu wymaga użycia palca wskazującego, ale nie w sposób ciągły (wystarczy raz nacisnąć). Aby siła odrzutu mogła sprawnie działać na korzyść operatora, lanca, pistolet i spust zostały tak zaprojektowane, aby prowadzić ją w sposób liniowy do ramienia. Tym samym siła potrzebna do kontrolowania lancy zostaje przeniesiona ze słabszych i łatwo męczących się mięśni dłoni na znacznie silniejsze i bardziej wytrzymałe wyższe partie mięśniowe ramion. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku.

W ofercie promocyjnej znajdują się cztery modele tych wydajnych urządzeń. Są to urządzenia wysokociśnieniowe bez podgrzewania wody typu HD. Branży motoryzacyjnej z pewnością polecić można wszystkie z nich. Skupmy się jednak na szczegółowym przyjrzeniu się jednemu modelowi. Mianowicie HD 10/23-4 S Plus. Jest to mocne, niezawodne urządzenia, przeznaczona do długotrwałej, ciężkiej pracy. Wyposażone w mocny, trwały, 4-biegunowy wolnoobrotowy silnik trójfazowy chłodzony powietrzem i wodą i trójtłokowa pompę z mosiężną głowicą. Dostępne z bogatym wyposażeniem dodatkowym, które zwiększa zakres zastosowań. Skuteczny filtr wstępny ochrania pompę przez zabrudzeniami znajdującymi się w doprowadzanej do urządzenia wodzie. Duże ogumowane koła sprawiają, że przemieszczanie urządzenia jest łatwe i lekkie nawet na nierównej nawierzchni.

Odkurzacze unierwsalne

Urządzeniami, które bardzo dobrze sprawdzą się w branży motoryzacyjnej są również odkurzacze uniwersalne. Zbierają zarówno wodę, która jest wszechobecna podczas napraw samochodów w okresie jesiennym, jak i zabrudzenia suche, w tym różnego rodzaju pyły. W ofercie znajduje się objęty promocją prawdziwy pogromca brudu: NT 40/1 Tact Te L to naprawdę mocny zawodnik. System TACT sprawia, że nawet zasysanie dużej ilości pyłu nie powoduje spadku siły ssącej. Polega to na tym, że w stałych interwałach czasowych filtr jest przedmuchiwany przez silny strumień powietrza zwrotnego, tym samym jest oczyszczany i urządzenie nie traci mocy i nie zatyka się. Płaski filtr falisty umieszczony jest w specjalnej kasecie, dzięki temu wymiana następuje bez kontaktu z zabrudzeniami a filtr jest chroniony przed uszkodzeniem podczas ciężkiej pracy.

Odkurzacz wyposażony jest w nowe, ergonomiczne akcesoria: kolanko ssawkę, wąż i rury. Zbiornik tego pogromcy zanieczyszczeń ma pojemność 40 l.

Odkurzacze uniwersalne nie tylko poradzą sobie z czystością w warsztacie ale również idealnie nadają się do czyszczenia pojazdów, dzięki dostępności licznych akcesoriów możemy z powodzeniem odkurzać tapicerki i fotele samochodowe.

Urządzenie ekstrakcyjne Puzzi

Urządzenie dogłębnie czyści różne powierzchnie tekstylne w tym również tapicerki samochodowe usuwając plamy, nieprzyjemny zapach i przywracając świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni może pracować w jednym lub w dwóch przejściach roboczych. Pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu powierzchnię można użytkować w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących. W promocji znajdują się trzy modele ekstraktorów Puzzi.

Warsztatom z czystym sercem polecamy model: Puzzi 10/2. Urządzenie to potrafi dogłębnie czyścić runo wykładziny na całej długości, usuwa przy tym nieprzyjemne zapachy i przywraca świeży wygląd i czystość. Jak nim pracować? Cóż, metody są dwie. Można pracować w jednym lub dwóch przejściach roboczych. Jeśli mamy do czynienia z dużym stopniem zabrudzenia powierzchni należy najpierw nanieść środek czyszczący a następnie go odessać. Jeśli chcemy tylko odświeżyć niezbyt zabrudzoną wykładzinę można od razu nanosić i odsysać brud z wodą. Po czyszczeniu pozostaje jedynie wilgoć resztkowa, co pozwala szybko korzystać z wykładziny czy obicia tekstylnego można także użyć także objętej promocją dmuchawy by proces ten jeszcze przyspieszyć. Jest to prawdziwy must have dla każdego dobrego hotelu, zadbanego biurowca, oraz dla ceniącej się firmy sprzątającej. Puzzi 10/2 posiada szereg ulepszeń takich jak: elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do czyszczonej powierzchni. Duży, wygodny włącznik, przystosowany do obsługi stopą. Zbiornik na wodę brudną jest łatwy w wyjmowaniu w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolę poziomu wody. Urządzenie Puzzi można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych.

Szorowaki, urządzenia idealne do utrzymania czystości na powierzchniach twardych.

W warsztatach samochodowych znajduje się również sporo twardych posadzek, które wymagają profesjonalnego czyszczenia. Urządzeniami, które zadbają o takie powierzchnie są szorowarki. W promocji 360 dostępnych jest pięć modeli. W zależności od specyfiki każdego warsztatu każdy znajdzie coś dla siebie w czym pomoże doradca klienta naszej firmy. Na potrzeby tego opracowania weźmy jednak „na warsztat” jeden model szorowarki, który doskonale się sprawdzi w większości warsztatów.

BR 40/10 C Adv. Jest to urządzenie, posiadające dwie listwy ssące. Co to oznacza? To, że skutecznie odsysa wodę zarówno pracując do przodu jak i do tyłu, a to równa się temu, że podłogi są idealnie czyste i niemal od razu suche i gotowe do użytkowania. Dla kogo jest to wyjątkowe urządzenie? Cóż prawie dla każdego, kto potrzebuje urządzenia do czyszczenia posadzek, lecz szczególnie sprawdzi się w warsztatach i salonach samochodowych, zakładach rzemieślniczych, biurowcach, obiektach SPA i sklepach. Siła nacisku szczotki jest regulowana, co pozwala czyścić każdy rodzaj posadzki, nawet wrażliwe materiały, bez obaw o jej uszkodzenie. Dwie szczotki walcowe obracają się przeciwbieżnie, co pozwala na usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń w mgnieniu oka. Urządzenie ma możliwość montażu, bez użycia narzędzi, kół do transportu. Dzięki temu jest to urządzenie mobilne i nawet schody czy nierówny teren nie stanowią problemu.

Warto pamiętać, że czysty warsztat to w opinii klienta warsztat o wysokim standardzie. Warsztat, który budzi zaufanie. Miejmy to na uwadze dobierając sprzęt czyszczący tak, by brud był bez jakichkolwiek szans.

Artykuł sponsorowany

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony