Wyposażenie warsztatu

7 miesięcy temu  02.12.2019, ~ Administrator   

Zarządzanie płynami w warsztacie może być proste i ... bardziej dochodowe
Strona 1 z 2

Elwico wprowadza do oferty nowy system do zarządzania płynami w warsztatach.

Wysoka dostępność wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych na miejscu w warsztacie może być ważnym atutem na rynku. Tylko jak tego wszystkiego dopilnować? Robi się szczególnie trudno w sytuacji, gdy magazynyjemy płyny, oleje i smary w ilościach hurtowych.

Zachęcamy do zapoznania się z systemem zarządzania płynami PULSE. Rozwiązanie to ułatwia zarządzanie płynami w czasie rzeczywistym, co przekłada się na większą przejrzystość procesów, odpowiedzialność, a w rezultacie również na wzrost wydajności i dochodowości.

- System Graco PULSE opracowany jest z myślą o najtrudniejszych wyzwaniach w dziedzinie zarządzania płynami, z którymi borykają się serwisanci i ich przełożeni w firmach z takich branż, jak samochodowe centra serwisowe, warsztaty dla pojazdów flotowych i ciężarowych, kopalnie i zakłady przemysłowe - przekonują przedstawiciele firmy Elwico.

Rozwiązanie, które robią różnice

Urządzenia do kontroli zapasów płynów Pulse są rozwiązaniem do monitorowania olejów i innych środków smarnych na każdym etapie ich obecności w serwisie - od zbiorników magazynowych po mierniki dystrybucyjne. Po zainstalowaniu jedynie dwóch urządzeń podstawowych — „koncentratora Pulse” (z oprogramowaniem bezprzewodowym) i „miernika dystrybucyjnego Pulse” warsztat zyskuje możliwość bezprecedensowej kontroli, wglądu i analizy każdego wydania płynu. - Wiedząc, ile jakiego płynu trafia w dane miejsce, kiedy jest on tam dozowany oraz przede wszystkim kto dokonał dozowania, kadra zarządzająca może podejmować znacznie bardziej świadome decyzje aby uprościć operacje, zredukować koszty oraz odkryć ukryte wcześniej, potencjalne nowe źródła dochodów - przekonują pomysłodawcy rozwiązania. Program zbierj dane, integruje je z popularnymi systemami DMS i udostępnia innym osobom, aby poprawić planowanie, zarządzanie zasobami, ceny.

Korzyści zapewniane przez system zarządzania płynami Pulse (wg producenta):

 • Przejrzystość — monitoruj każdą kroplę w dowolnym momencie, automatycznie, ograniczając ubytki oraz przypadki zaokrąglania zużycia i różnic między objętościami w magazynie i na fakturze.
 • Odpowiedzialność. Śledź problemy występujące u źródła dzięki zaawansowanej technologii, obejmującej zautomatyzowane alerty i raporty dostosowane do indywidualnych potrzeb.
 • Integracja. Przechwytuj dane, integruj je z popularnymi systemami DMS i szybko udostępniaj innym użytkownikom, aby poprawić wydajność planowania, magazynowania, zaopatrzenia, wyceny i nie tylko
 • Przenośność. Proste parowanie z mobilnymi dystrybutorami i bębnami ułatwia serwisantom pracę i eliminuje problemy.
 • Skalowalność. System Pulse można szybko wdrożyć w dowolnym środowisku, nawet w przypadku systemów starszego typu lub w wielu budynkach na terenie jednego zakładu, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów montażu i opóźnień.
 • Prostota. Unikaj niespodzianek, przerw i opóźnień w pracy. Płyny są śledzone i rejestrowane natychmiast automatycznie, dzięki czemu serwisanci mogą spędzić więcej czasu na stanowiskach serwisowych, obsługując większą liczbę klientów.
 • Zarządzanie zapasami. Monitoruj zapasy płynów i planuj dostawy w celu ograniczenia do minimum opóźnień i dodatkowych kosztów.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony