Warto wiedzieć

21 dni temu  29.07.2022, ~ Administrator   

(Zrób) miejsce dla ekologicznych opakowań na części

Troska o środowisko zaczyna się od logistyki – przekonują dostawcy rozwiązań gwarantujących odejście od opakowań jednorazowych na rzecz tych krążących w obiegu zamkniętym

Czego wymaga zdrowy rozsądek? Odejścia od opakowań jednorazowych, co stanowi krok w stronę bardziej zrównoważonego świata! W odniesieniu do konsumenta przysłowiowe pudełka muszą być zdatne do recyklingu albo kompostowania. Na poziomie biznesowym tym bardziej pożądane są opakowania krążące w obiegu zamkniętym.

Konsumenci coraz częściej wybierają „przyjazne opakowania”, czyli takie, które kojarzą się z małym wpływem na środowisko (naturalnością).
Żyjemy w wymagających, by nie powiedzieć – w ekscytujących czasach, co pokazuje ewoluujący sektor łańcucha dostaw. Przyjęło się mówić, że samochód składa się z kilkunastu tysięcy części. To, że udział producenta, tj. koncernu motoryzacyjnego, stanowi ledwie ok. 15-20%, wiedzą doskonale reprezentanci aftermarketu! Właśnie w warsztatach samochodowych każdego dnia montowana jest niezliczona...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

GALERIA ZDJĘĆ

Niezadrukowane, a tylko etykietowane – właśnie tak można wydłużyć życie opakowań kartonowych
Kody QR zamiast papierowych instrukcji to też istotny wkład w redukcję śladu węglowego

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony