Lakiernictwo i blacharstwo

Wydarzenia

ponad rok temu  29.01.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

AkzoNobel już w 100 procentach ekologiczny w Ameryce Północnej

Wszystkie placówki AkzoNobel w Ameryce Północnej wykorzystują już wyłącznie w 100% odnawialną energię elektryczną, co pomaga zrealizować ambicje firmy dotyczące zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do 2030 r.

Jest to najnowszy, bo osiągnięty na początku roku 2023 kamień milowy w trwających wysiłkach AkzoNobel na rzecz przejścia na w 100% odnawialną energię elektryczną we wszystkich zakładach firmy na całym świecie.

Tu wspomnijmy, że placówki w Europie osiągnęły ten pułap wykorzystania energii odnawialnej na początku 2022 roku. Słów więcej o inwestycji za Oceanem, gdzie zainstalowano panele słoneczne w zakładzie AkzoNobel Garcia w Meksyku.

- Dostosowaliśmy nasze własne ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju do porozumienia paryskiego, które ma na celu ograniczenie globalnego ocieplenia i zapewnienie, że globalny wzrost temperatury nie przekroczy 1,5° C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej - wyjaśnia Wijnand Bruinsma, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju AkzoNobel.

- Jako pierwsza firma produkująca farby i powłoki, która wyznaczyła również cele zrównoważonego rozwoju oparte na nauce, jesteśmy zdeterminowani, aby spełnić nasze ambicje, a to osiągnięcie w Ameryce Północnej jest kolejnym dużym krokiem we właściwym kierunku.

Przejście w 100% na odnawialną energię elektryczną w Ameryce Północnej obejmuje zakłady produkcyjne, biura, magazyny oraz obiekty badawczo-rozwojowe. AkzoNobel postrzega przy tym dążenie do zrównoważonego rozwoju szerzej niż redukcję emisji w ramach własnych operacji.

- Oprócz przejścia na odnawialną energię elektryczną i zmniejszenia ogólnego zużycia energii, pracujemy również w całym naszym łańcuchu wartości - mówi Wijnand Bruinsma.

- Współpracujemy z naszymi dostawcami i nadal opracowujemy zrównoważone rozwiązania, które pomagają naszym klientom zmniejszyć ich własny ślad węglowy – dodaje.

Przykłady tego, w jaki sposób AkzoNobel przechodzi w 100% na odnawialną energię elektryczną na całym świecie, obejmują: wytwarzanie odnawialnej energii elektrycznej przez firmę. AkzoNobel instaluje panele słoneczne w wielu swoich jednostkach i rozwija ich infrastrukturę; pozyskiwanie odnawialnej energii elektrycznej. Energia elektryczna wytwarzana przez zainstalowane panele słoneczne pokrywa tylko część całkowitych potrzeb w zakresie zużycia energii elektrycznej. W pozostałej części AkzoNobel kupuje odnawialną energię elektryczną o potwierdzonym sposobie wytwarzania.

Fot. AkzoNobel

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony