Lakiernictwo i blacharstwo

Narzędzia w warsztacie

Warto wiedzieć

9 miesięcy temu  12.12.2022, ~ Michał Żak,   Czas czytania 2 minuty

AkzoNobel ma już narzędzie do wykrywania wad lakieru

AkzoNobel, jeden z wiodących producentów farb i powłok, stworzył PaintDefectID – innowacyjną aplikację mobilną dla lakierników, która szybko i bezpłatnie pomoże w identyfikacji przyczyn wad lakieru oraz zarekomenduje sposoby ich usunięcia. Narzędzie precyzyjnie porównuje zaimportowane zdjęcia z aparatu z cyfrową bazą danych, ewidencjującą najczęściej występujące wady lakieru.

Ta interaktywna aplikacja internetowa stanowi integralną część całej serii najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych AkzoNobel i wpisuje się w działania firmy na rzecz poprawy wydajności warsztatów blacharsko-lakierniczych, zwiększenia zadowolenia klientów i wspierania zrównoważonego rozwoju. PaintDefectID opiera się na wykonaniu przez lakiernika trzech prostych kroków: zrobienia telefonem komórkowym zdjęcia danej wady, porównania zdjęcia i właściwego dopasowania z bazą danych obrazów, znalezienia głównej przyczyny, ustalenia sposobu usunięcia wady i środków zaradczych.

Uzyskane informacje można pobrać lub udostępnić innym pracownikom firmy, lokalnym technikom lub centrum pomocy.

– PaintDefectID to kolejna innowacja – po aplikacji do organizacji pracy Carbeat czy cyfrowego narzędzia do wyszukiwania kolorów MIXI – która pomaga warsztatom blacharsko-lakierniczym optymalizować czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając zadowolenie odbiorców usług – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Automotive and Specialty Coatings.

– PaintDefectID wyposaża lakierników w wiedzę na zasadzie ich samodoskonalenia. Dodatkowo, aplikacja wpisuje się w szerszą ideę zrównoważonego rozwoju, zmniejszając ilość poprawek i zużycie lakieru oraz poprawiając efektywność napraw.

Aby skorzystać z narzędzia, wystarczy przejść do witryny www.paintdefectid.com i wyświetlić aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

Fot. AkzoNobel

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony