Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

miesiąc temu  24.04.2020, ~ Administrator   

AkzoNobel: wzrost rentowności o 31% pomimo pandemii

Fot. Piotr Łukaszewicz

W pierwszym kwartale tego roku skorygowany zysk operacyjny firmy wzrósł do 214 mln euro. W 2019 roku w tym samym okresie były to 163 mln euro. Przy okazji raportu finansowego przyjrzymy się też nowościom AkzoNobel.

- Tak jak wiele osób i firm na całym świecie, my również zmagamy się z wyzwaniami, jakie przyniosła nam pandemia COVID-19. Naszym najważniejszym priorytetem w AkzoNobel jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych koleżanek i kolegów. Jako firma podejmujemy również racjonalne działania, by nadal służyć naszym klientom i utrzymać mocną pozycję AkzoNobel mimo burzliwych czasów - mówi Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. - Nasze wyniki za I kwartał potwierdzają, że podjęta przez nas transformacja przebiegała zgodnie z planem, nawet pomimo poważnych skutków spowodowanych dotąd przez COVID-19, zwłaszcza w Chinach, a w późniejszych tygodniach kwartału także w innych częściach świata. Uzyskaliśmy większą poprawę wyników, dzięki czemu osiągnęliśmy wzrost zwrotu ze sprzedaży o 330 punktów bazowych do 12,4%. Było to możliwe dzięki pasji i zaangażowaniu wszystkich pracowników AkzoNobel, pracujących – i zwyciężających – razem w tych niespotykanych wcześniej warunkach.

Premiera antykorozyjnej farby do metalu
AkzoNobel wprowadził nową linię wodnych farb do zastosowań zewnętrznych, oferujących jeszcze lepszą ochronę metalu. Farby Hammerite Ultima można nakładać bezpośrednio na dowolną powierzchnię metalową, także na rdzę, bez konieczności stosowania podkładu. Można nimi malować wszystko: bramy i płoty, barierki i balustrady, a także meble ogrodowe. Nasz nowy produkt jest już dostępny w Niemczech, Hiszpanii i Francji, a także mamy już gotowe plany wprowadzenia go na kolejne rynki.

Podpisanie umowy na dostawy naszych produktów z wiodącym producentem samochodów
Grupa BMW wybrała AkzoNobel na zaufanego dostawcę produktów i usług w zakresie renowacji pojazdów dla dużej części swojej sieci dystrybucji na całym świecie. Umowa weszła w życie z dniem 1 lutego 2020 roku. Porozumienie obejmuje 44 lokalizacje i oznacza, że wysokiej jakości marki Sikkens i Lesonal AkzoNobel są obecnie dopuszczone do napraw lakierniczych samochodów osobowych BMW i Mini wykonywanych przez autoryzowane salony sprzedaży, warsztaty, importerów i krajowe oddziały Grupy BMW.

Centrum szkoleniowe dla segmentu motoryzacyjnego w Polsce zwiększa swoje możliwości prowadzenia specjalistycznych warsztatów
Jedno z naszych firmowych centrów szkoleniowych specjalizujących się w produktach dla branży motoryzacyjnej zyskało nowe życie.
Wyremontowany i rozbudowany nowy obiekt w Pruszkowie (Polska) podwoił swoje rozmiary i jest obecnie najnowocześniejszym centrum szkoleniowym segmentu motoryzacyjnego w Europie. Wyposażony w nowoczesny sprzęt będzie służył jako centrum edukacji i współpracy, w którym rocznie ponad tysiąc uczestników może wziąć udział w szkoleniach.

Media do artykułu

Jedna z niewielu w Europie i jedyna w Polsce ruchoma kabina lakiernicza firmy STL pozwala na znaczne usprawnienie procesu naprawy. Jest idealna do małych napraw lakierniczych. Jedna kabina obsługuje trzy stanowiska.

To jedno z budzących największe zainteresowanie punktów nowego centrum szkoleniowego AkzoNobel. Automotive Training Center w Pruszkowie znów będzie szkoliło z profesjonalnych technik lakierniczych. Obiekt nie tylko został powiększony prawie dwukrotnie, lecz przede wszystkim stał się jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych AkzoNobel w Europie.

Tagi: AkzoNobel,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony