Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

miesiąc temu  19.12.2022, ~ Administrator   

Aplikacja mobilna do 
wykrywania wad lakieru

AkzoNobel, jeden z wiodących producentów farb i powłok, stworzył PaintDefectID – innowacyjną aplikację mobilną dla lakierników, która szybko i bezpłatnie pomoże w identyfikacji przyczyn wad lakieru oraz zarekomenduje sposoby ich usunięcia. Narzędzie precyzyjnie porównuje zaimportowane zdjęcia z aparatu z cyfrową bazą danych, ewidencjującą najczęściej występujące wady lakieru. 

Ta interaktywna aplikacja internetowa stanowi integralną część całej serii najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych AkzoNobel i wpisuje się w działania firmy na rzecz poprawy wydajności warsztatów blacharsko-lakierniczych, zwiększenia zadowolenia klientów i wspierania zrównoważonego rozwoju. PaintDefectID opiera się na wykonaniu przez lakiernika trzech prostych kroków: 

1) zrobienia telefonem komórkowym zdjęcia danej wady, 
2) porównania zdjęcia i właściwego dopasowania z bazą danych obrazów,
3) znalezienia głównej przyczyny, ustalenia sposobu usunięcia wady i środków zaradczych. 

Uzyskane informacje można pobrać lub udostępnić innym pracownikom firmy, lokalnym technikom lub centrum pomocy. 

  PaintDefectID  to kolejna innowacja po aplikacji do organizacji pracy Carbeat czy cyfrowego narzędzia do wyszukiwania kolorów MIXI która pomaga warsztatom blacharsko-lakierniczym optymalizować czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając zadowolenie odbiorców usług – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Automotive and Specialty Coatings. – PaintDefectID wyposaża lakierników w wiedzę na zasadzie ich samodoskonalenia. Dodatkowo, aplikacja wpisuje się w szerszą ideę zrównoważonego rozwoju, zmniejszając ilość poprawek i zużycie lakieru oraz poprawiając efektywność napraw – dodaje.  

Aby skorzystać z narzędzia, wystarczy przejść do witryny www.paintdefectid.com i wyświetlić aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony