ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

10 miesięcy temu  03.09.2018, ~ Administrator   

Cyfrowe rozwiązania kolorystyczne Glasurit
Strona 1 z 2

Doświadczone oko lakiernika zawsze było uważane za niedoścignioną doskonałość. Do tej pory. Ze spektrofotometrem Glasurit RATIO Scan 12/6 ten powszechny dziś jeszcze pogląd może już wkrótce przejść do historii. Nowy spektrofotometr Glasurit, w połączeniu z największą na świecie kolorystyczną bazą danych Glasurit Color Online, automatycznie wyszukuje odpowiednio dopasowany kolor. Tym samym toruje warsztatom drogę do całkowicie cyfrowej kolorystyki i perfekcyjnie działającej mieszalni.

Już w roku 2009 spektrofotometr Glasurit RATIO Scan II zrewolucjonizował pracę kolorystów w warsztatach, ogromnie przyspieszając proces. Od tamtej pory technologia jeszcze się rozwinęła, a Glasurit udostępnia ją warsztatom w postaci spektrofotometru nowej generacji.

Glasurit RATIO Scan 12/6 jest naszpikowany inteligentną technologią, dzięki której dobór koloru jest łatwiejszy, bardziej skuteczny i wygodny. Urządzenie posiada wbudowaną cyfrową kamerę, umożliwiającą użytkownikowi odszukanie obszaru powłoki bez rys, w czasie wykonywania pomiaru. Dalej proces przebiega całkowicie automatycznie.

Glasurit RATIO Scan 12/6 – w porównaniu z poprzednim modelem – skanuje powierzchnię jeszcze dokładniej, dając jeszcze bardziej precyzyjny wynik. Urządzenie wykorzystuje dwa źródła światła – białe i niebieskie diody LED – wykonując pomiar z użyciem 12 geometrii i 6 zdjęć. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna analiza koloru zarówno pod względem barwy, jak i efektu oraz wielkości i kroju ziarna metalicznego. Również “trudne” kolory są identyfikowane w wiarygodny sposób. A komputerowa identyfikacja koloru w marce Glasurit jest wciąż doskonalona, stale czerpiąc z najnowszych osiągnięć laboratoriów kolorystycznych.

Nowy spektrofotometr oferuje maksymalną wygodę użytkowania i skuteczność, posiada kolorowy dotykowy ekran, intuicyjne menu i antypoślizgową obudowę. Certyfikowany moduł łączności Wi-Fi w urządzeniu Glasurit RATIO Scan 12/6 bezpiecznie przesyła dane pomiarów nawet na znaczne odległości. Dotąd dane trzeba było przenosić na komputer za pomocą kabla lub łącza Bluetooth. Teraz pomiary są przesyłane bezprzewodowo i podczas gdy jeden pracownik mierzy kolor na kolejnym pojeździe, drugi pracownik już może podejrzeć wyniki w komputerze przy pomocy programu Profit Manager Pro – narzędzia kolorystycznego i systemu zarządzania zużyciem produktów – i kontynuować proces.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ nick 2 7 miesięcy temu Ile to kosztuje?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ ColorMaster. 1 9 miesięcy temu Najlepszy na rynku. Polecam reszcie rynku.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony