ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

8 miesięcy temu  20.06.2018, ~ Administrator   

Czym są i jak działają powłoki ceramiczne?
Strona 1 z 2

Powłoki ceramiczne są zaawansowaną technologicznie formą zabezpieczeń powierzchni, szczególnie narażonych na zniszczenie. Oryginalne powłoki ceramiczne to produkty, opracowane w nanotechnologii, aplikowane w formie płynnej. Po skrystalizowaniu na powierzchni, tworzą powłokę ochronną, poprawiającą właściwości zabezpieczanej powierzchni.

O szczegółach opowiadają przedstawiciele Ceramic Pro.

Co można zabezpieczyć za pomocą powłok ceramicznych?

Powłoki ceramiczne są szczególnie popularne w branży motoryzacyjnej, gdzie wykorzystywane są do zabezpieczenia elementów lakierowanych, drewnianych, plastikowych czy szklanych. Coraz częściej praktykowane jest również ich wykorzystanie przy zabezpieczeniu łodzi i jachtów, samolotów i helikopterów, a także w szeroko pojętym przemyśle do ochrony wszelkich powierzchni ze stali, kamienia, czy drewna.

Po co stosować powłoki ceramiczne w przemyśle motoryzacyjnych?

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej i przepisami ochrony środowiska, lakiery samochodowe musiały zmienić swój skład, a co za tym idzie i właściwości. Obecnie nie można już do ich produkcji używać toluenu czy ołowiu, który odpowiadał m.in. za twardość. Zamiast tego toksycznego metalu używa się wody. Miękka powierzchnia szybciej ulega zniszczeniu, będąc bardziej narażoną na mikro zarysowania i działanie czynników atmosferycznych.

Kilka słów o produktach Ceramic Pro?

Powłoka powłoce nierówna. Wielu producentów wykorzystuje niewiedzę klientów celowo mieszając skalę ołówkową ze skalą Mohsa (skala twardości minerałów) i oznaczając powłoki np. jako 10H. W rzeczywistości twardość tych produktów jest znacznie niższa, a trwałość mniejsza. Ceramic Pro to jeden z nielicznych produktów na rynku, posiadających twardość powyżej 9H, potwierdzoną przez renomowany instytut SGS.

Czym jest Ceramic Pro?

Ceramic Pro jest połączeniem SiO2 (tlenku krzemu) oraz TiO2 (tlenku tytanu). Na tle konkurencji wyróżnia się budową struktury, opartej na cząsteczce nano. Dzięki temu wyjątkowo skutecznie łączy się z zabezpieczaną powierzchnią, tworząc niezwykle trwałe wiązanie, a co za tym idzie, zapewniając długotrwałą ochronę.

Właściwości powłoki ceramicznej na przykładzie Ceramic Pro 9H

Flagowym produktem Ceramic Pro jest produkt o nazwie ‘9H’, będący powłoką ochronną do lakierów samochodowych. Jest to środek znany i aplikowany na całym świecie, wszędzie będący bestsellerem wśród produktów ochronnych. Nałożony na lakierze samochodowym, utwardza go, chroniąc przed zniszczeniem przez promienie UV, chemią czy drobnymi zarysowaniami. Dodatkowo wydobywa kolor, pogłębia go i nadaje szklistość, dzięki czemu samochód wygląda jak nowy przez całe lata.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony