Lakiernictwo i blacharstwo

Nowoczesny Warsztat Lakierniczy

ponad rok temu  18.05.2017, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Markowe produkty czy tanie marki? Czy „taniej” się opłaca?

Półki w sklepach lakierniczych uginają się od najróżniejszych towarów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Nierzadko zdarza się, że produkty oferowane przez nieznanych producentów są znacznie tańsze od markowego asortymentu. Statystyki dowodzą, że większość klientów przy zakupie produktów lakierniczych sugeruje się przede wszystkim ceną, zatem powstaje pytanie: czy istnieje sens kupowania droższych, markowych wyrobów czy może jednak warto wybierać te z tzw. niższej półki?

Kupując tani produkt nieznanej firmy klienci są narażeni na jego niższą jakość, małą wydajność, a w wielu przypadkach także na brak jakiejkolwiek gwarancji czy pomocy technicznej ze strony producenta. Paradoksalnie, wybierając tańsze artykuły, w rzeczywistości płacimy więcej. Niedrogie lakiery często zawierają słabej jakości żywice, dużą ilość rozcieńczalników oraz mało tzw. części stałych. Taki skład powoduje szybkie matowienie, mniejszą wydajność oraz zwiększoną podatność na łuszczenie się. W konsekwencji, w przyszłości nierzadko zostajemy zmuszeni do zgłoszenia reklamacji oraz wykonania licznych poprawek powłoki lakierniczej, które w oczywisty sposób generują dodatkowe koszty. Co więcej, przy następnym zakupie identycznego lakieru tego samego taniego producenta, może się okazać, że mamy w rękach już zupełnie inny produkt. Dzieje się tak dlatego, że mniej znane firmy często nie przywiązują większej wagi do utrzymywania stałej jakości produkowanych przez siebie farb i lakierów. Nietrudno więc dojść do wniosku, że w większości przypadków jedynym atutem tanich produktów jest ich niska cena wyjściowa.

Na rynku istnieje cała gama markowych produktów, którym zarzuca się wygórowane ceny.

Jednak początkowy koszt jaki musimy ponieść to przede wszystkim sygnał o wartości produktu. Płacąc więcej, otrzymujemy coś znacznie bardziej wartościowego niż ładne opakowanie czy głęboki połysk lakieru. Sięgając po asortyment z wyższej półki, mamy pewność pożądanego efektu końcowego wykonanej pracy - brak niepotrzebnych i czasochłonnych poprawek. Wybierając produkty znanych i sprawdzonych producentów, otrzymujemy również gwarancję na zakupiony artykuł, a w przypadku jakichkolwiek problemów zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc techników. Ponadto stosując niezawodne markowe produkty kreujemy wizerunek naszego warsztatu, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.

Jedną z firm oferujących tego typu asortyment jest polska firma RANAL, od ponad 25 lat dostarczająca swoje sprawdzone produkty stałym klientom, zarówno w kraju jak i za granicą. Od niedawna firma proponuje nam w swojej ofercie linię Fast przeznaczoną do szybkich napraw, a także linię Professional stworzoną z myślą o najbardziej wymagających klientach.
Oprócz wysokiej jakości produktów firma gwarantuje pożądany efekt końcowy bez konieczności żmudnych i często kosztownych poprawek oraz wsparcie techników. Użytkownik może mieć pełne zaufanie do produktów, na których pracuje, dzięki czemu gwarantuje swoim klientom wysoką jakość usług w krótkim czasie i kreuje pozytywny wizerunek firmy.

Reasumując, początkowa oszczędność podczas zakupu najczęściej nie jest tożsama z najtańszym rozwiązaniem oraz najlepszym wyborem. Z kolei stałość składu markowych produktów jest gwarancją ich niezmiennej jakości, przez co ich cena, po przeliczeniu wydajności oraz poziomu efektu końcowego naprawy samochodu, okazuje się wcale nie być wyższą od ich tańszych zamienników, oferowanych nam przez nieznanych producentów. Zatem warto na początek zainwestować i zapłacić nieco więcej w sklepie, by potem nie być zmuszonym do podwojenia kosztów pracy na poprawki oraz by nie narazić wizerunku firmy.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ leszek 1 ponad rok temuocena: 100%  jeżeli taniej nie znaczy gorzej to dlaczego nie? w wielu przypadkach płaci się za etykietkę, logo firmowe. ale po co? ja ostatnio klocki i tarcze w aucie wyienialem, tansze delphi montowalem. roznice widze jedynie w cenie i w tym ze znaczek producenta auta na nim nie widnieje.
    oceń komentarz 1 0 zgłoś do moderacji
do góry strony