Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

Warto wiedzieć

11 miesięcy temu  15.06.2017, ~ Administrator   

Meble z elementów samochodów? Świat należy do marzycieli
Strona 1 z 2

Pasja to nie tylko silne zainteresowanie daną dziedziną. To również styl życia, który ukierunkowuje ludzi i daje im siłę do realizacji założonych celów. Pasjonaci nigdy się nie nudzą, a zarazem niejednokrotnie wiele poświęcają chcąc nieustannie się rozwijać, sięgać wyżej.

Jacek Wyrębkiewicz, inżynier mechaniki, dzięki swojemu profesjonalizmowi i uporowi, cały czas realizuje swoje marzenia. Zdolności manualne oraz ogromna wiedza pomagają mu tworzyć unikalne meble z elementów samochodów. Buduje piękne i oryginalne konstrukcje. Daje drugie życie pozornie niepotrzebnym częściom aut, które po renowacji cieszą oczy oglądających i nadają charakteru designerskim wnętrzom firm, jak i domów.

Pan Jacek zgodził się w kilku słowach opowiedzieć nam o swojej pracy oraz o realizacji jednego z projektów.

Panie Jacku, czym jest dla Pana Furniture Cars? Skąd pomysł na taką działalność?

Pomysł nadal wydaje mi się dziwny i niespotykany. Właśnie ze względu na to, podjęliśmy się wprowadzenia go w życie. Wraz z żoną chcieliśmy zrobić coś nietypowego. Na co dzień bowiem zajmujemy się produkcją fotelików fryzjerskich na bazie autek akumulatorowych. Połączyliśmy więc nasze hobby z pracą zarobkową. Początkowo nikt nie wierzył, że możemy odnieść sukces, a teraz do grona naszych klientów możemy zaliczyć np. TVN Turbo, Sky Tower, LC Corp, TVP2 czy GoodYear. Poważnie myślę o rozbudowie zakładu, aby móc zaprezentować więcej naszych prac. Tworzenie mebli z samochodów, mimo że trudne i nieupowszechnione, okazało się dobrym pomysłem.

Jak poszukuje Pan klientów w tak niszowej branży?

Początkowo nie było łatwo, teraz to Klienci sami się zgłaszają. Zazwyczaj z gotowym już pomysłem, który chcieliby zrealizować. Sami wybierają kolory karoserii i obić. Zdecydowanie odchodzi się od gładkich i regularnych kształtów, Klienci poszukują mebli z charakterem. Industrialne, niepowtarzalne wykończenia są teraz w cenie. Wszystkie materiały do realizacji zapewniamy sami, znajdujemy jest w przeróżnych miejscach zaczynając od złomowisk, a kończąc na zbiorach osób prywatnych. Niestety nie możemy produkować mebli na magazyn aby zaprezentować gotowe wyroby odwiedzającym nas klientom. Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni.

Proszę opowiedzieć, jak przebiegała praca nad realizacją zlecenia z Rolls-Royce?

Pewnego dnia zadzwonił do mnie Marketing Manager pewnej firmy z pytaniem czy nie mamy jakiegoś biurka np. z samochodu marki Lamborghini do sprzedania. Niestety, nie mieliśmy gotowego na stanie, jednakże z przyjemnością umówiliśmy się na spotkanie. Podczas rozmowy zaprezentowałem naszą działalność i od razu zaczęliśmy omawiać realizację nowego projektu. W planach pojawiła się sofa i biurko, które miały być ozdobą i wizytówką firmy. Pokazałem moje wcześniejsze prace, dodałem kilka pomysłów i wybór padł na markę Rolls Royce. Panowie w drodze powrotnej pojechali do sprzedawcy auta i obejrzeli wybrany model. Od razu wiadomo było, że samochód spełnia wszystkie wymagania i wybór był trafny. Pojazd nadawał się idealnie do obróbki. Szybko dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z zakupem i przystąpiliśmy do pracy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony