Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

2 miesiące temu  21.02.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Nowatorski system mieszania lakierów

Zoptymalizowany przepływ materiału lakierniczego to jedna z zalet ultradźwiękowego mocowania filtra w pokrywie kubka, który zwieńczony jest zaworem SMART.

Grupa INDASA wprowadza na rynek profesjonalny system mieszania, mający na celu zmianę sposobu aplikacji lakieru w warsztacie lakierniczym. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów mieszania, ten składa się z dwóch części – kubka i pokrywki z wbudowanym filtrem.

W pistoletach lakierniczych niskociśnieniowych z górnym kubkiem stosuje się filtry, które umieszczane są w otworze wylotowym zbiornika. Takie rozwiązanie zapewnia wstępną filtrację materiału lakierniczego, który trafia bezpośrednio do kubka górnego pistoletu malarskiego.

Tu jest inaczej. System mieszania INDASA (IMS) to zintegrowany filtr z pokrywą kubka. System nie posiada wkładek, więc lakier można wymieszać bezpośrednio w kubku, a następnie bezpiecznie zamknąć płaską pokrywką.

Portugalska firma wprowadzając swój autorski system mieszania, nie bez powodu zachęca profesjonalistów z branży lakierniczej komunikatem: zoptymalizuj swoją aplikacje lakieru dzięki systemowi mieszania INDASA Mixing System (IMS). Gdzie tkwi przewaga nowatorskiej propozycji? Otóż wystarczy jeden IMS a dzięki gamie adapterów rozwiązanie Indasa jest kompatybilne z wieloma posiadanymi przez nas pistoletami natryskowymi.

- System mieszania INDASA (IMS) to inauguracyjne wejście firmy do kabiny lakierniczej. Zaprojektowany z myślą o wydajności, IMS optymalizuje przepływ materiału i zapewnia spójne przenoszenie lakieru bez wpływu na kolor i krycie – podkreśla Marek Żylewicz, Specjalista ds. Marketingu INDASA Polska Sp. z o.o.

- To nie tylko większy obszar filtracji aplikowanego lakieru, czy też szybki i bezbłędny montaż pistoletu.

System nie posiada papierowych wkładek filtrujących, więc lakier można wymieszać bezpośrednio w kubku, a następnie bezpiecznie zamknąć pokrywką z filtrem. Potem pozostaje tylko wybrać odpowiedni adapter, by zamocować pistolet lakierniczy. Po skończonej pracy mamy możliwość układania w stosy takich kubków – to akurat zasługa płaskich pokryw i wytrzymałych kubków.

To nie tylko schludne rozwiązanie do przechowywania. To także nowoczesne podejście do zarządzania magazynem materiałów lakierniczych w warsztacie. Każdy taki kubek ma wyznaczony obszar do oznaczenia kodem lakieru, co ułatwia identyfikację w celu wykorzystania w przyszłości. Rozwiązanie opracowane przez Indasa to także płaska zaślepka dla większej stabilności przechowywania przygotowanych lakierów.

Wyeliminowanie papierowych filtrów to niemała rewolucja. Rolę tą przejęły pokrywki z wbudowanym filtrem. W systemie IMS są dostępne z dwiema opcjami filtrów (125 µm w kolorze niebieskim i 190 µm w kolorze przezroczystym). Co więcej, mając na uwadze wydajniejszą pracę, kubki są dostępne w czterech różnych pojemnościach (200 ml, 400 ml, 600 ml i 800 ml) oraz z szeroką gamą wspomnianych adapterów. Aby znaleźć odpowiedni adapter do pistoletu natryskowego, po prostu zeskanuj kod QR lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem INDASA.

Każdy kubek w systemie INDASA Mixing System (IMS) to także wyraźna podziałka dla dokładnych proporcji mieszania

Bez wątpienia debiutujące rozwiązanie w postaci dwuczęściowego systemu to czystsze środowisko pracy. Jest tak, skoro jednorazowy system mieszania to czyste części przy każdej pracy.

- Nasz prosty, dwuskładnikowy system nie tylko przyspiesza mieszanie lakieru i czas przygotowania, ale także eliminuje potencjalne problemy z montażem. Dodając IMS do naszego koszyka produktów, w dalszym ciągu przesuwamy granice w zakresie tego, jak INDASA może poprawić wydajność i produktywność w warsztacie lakierniczym. Opracowaliśmy dwie opcje filtrów w czterech różnych pojemnościach kubków mieszających, co jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich zastosowań, niezależnie od tego, czy chodzi o naprawy punktowe, czy duże prace w kabinach lakierniczych – wyjaśnia menedżer techniczny Grupy Indasa, Humberto Plácido.

- Wprowadzenie IMS doskonale wpisuje się w naszą strategię programu Process to Profit. Wzmacnia to sposób, w jaki marka INDASA rozwija swoją gamę produktów związanych z wydajnością dla profesjonalnych warsztatów blacharsko-lakierniczych. Świadczy to o naszym zaangażowaniu w dostarczanie know-how i rozwiązań rynkowych w celu maksymalizacji wartości dla klienta – dodaje Andrew Tindall, dyrektor handlowy Grupy Indasa.

Fot. Indasa

Tagi: Indasa

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony