Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

7 miesięcy temu  14.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Przyszłość dopasowywania kolorystycznego. Innowacyjny, cyfrowy ekosystem
Strona 2 z 2

System wybiera kilka opcji koloru, które uważa za najbliższe, a lakiernik podejmuje decyzję, jaki wariant wybrać. Wirtualne próbki można oglądać pod każdym kątem, we wszystkich rodzajach światła i na elementach o różnych kształtach. Można je powiększać, aby sprawdzić fakturę powłoki i efekt ziarna. Można nawet patrzeć na nie w świetle sztucznym lub naturalnym. Pozwala to dokonać bardzo dokładnej oceny koloru przed jego przygotowaniem.

– To zawsze było naszym marzeniem – komentuje Marcin Chmielewski, technical manager w PPG Refinish. – Możemy dokładnie pokazać lakiernikowi, jak będzie wyglądał wybrany przez niego kolor, oczywiście w porównaniu z kolorem fabrycznym. W przeciwieństwie do starych, tradycyjnych narzędzi lakiernik może sam dokonać wyboru na podstawie wizualizacji.

Jak dodaje, gdy tylko pojawia się nowy wariant koloru, baza danych jest uzupełniana, a co za tym idzie – warsztat ma stały i nieograniczony dostęp do kolorów, zarówno tych starych, jak i najnowszych. – To przyszłość dopasowywania kolorystycznego dostępna już dziś na wyciągnięcie ręki – kontynuuje Marcin Chmielewski.

– Wiele nowoczesnych warsztatów lakierniczych korzysta z rozwiązań cyfrowych, aby osiągnąć swoje cele w zakresie zwiększenia rentowności, wydajności i efektywności – dodaje Adrian Winkler, dyrektor sprzedaży Car PPG Refinish. – Potrzeby i opinie klientów odegrały dużą rolę w rozwoju naszego nowego systemu. W związku z tym nasi klienci mogą być pewni, że PPG Linq pozwoli im osiągać cele poprzez zwiększenie szybkości i wydajności ich operacji.

Dopasowanie koloru oraz precyzyjne dozowanie pigmentów

PPG Linq współpracuje z wielokrotnie nagradzanym automatycznym narzędziem do mieszania kolorów Moonwalk, oferując warsztatowi kompleksowe rozwiązanie zarówno do dopasowania kolorystycznego, jak i dokładnego dozowania pigmentów. W ten sposób ulepszamy dwa kluczowe elementy procesu lakierniczego: dopasowanie i przygotowanie koloru. Oto marzenie każdego lakiernika – właściwy kolor już za pierwszym razem.

Testy PPG Linq pokazały, że dzięki nowym rozwiązaniom od PPG warsztaty maksymalizują rentowność poprzez zwiększanie produktywności i oszczędności materiału lakierniczego. Lakiernicy, którzy raz przetestowali, jak działa nowe spektro i system wizualizacji koloru, zgodnie stwierdzili, że powrót do starych metod już ich nie interesuje. System działa intuicyjnie i szybko, a lakiernik nie potrzebuje dodatkowych szkoleń, aby zacząć go stosować.

Wygrywają wszyscy: lakiernicy, którzy mogą pracować szybciej i wydajniej, właściciele warsztatów, którzy generują większy zysk, a przede wszystkim klient końcowy, który dostaje szybko i dobrze naprawione auto.

Platforma PPG Linq to cyfrowy ekosystem, zawierający oprogramowanie PPG VisualizID, spektrofotometr PPG DigiMatch oraz system automatycznego dozowania pigmentów MoonWalk, wprowadzony na rynek przez firmę PPG w 2019 roku. Kolejne innowacyjne elementy cyfrowego ekosystemu PPG Linq ujrzą światło dzienne jeszcze w 2023 roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj - PPG LINQ™

Tagi: PPG,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony