Konica Minolta wprowadza na rynek nową serię przenośnych spektrofotometrów, w tym CM-26dG do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku. Model CM-26d z podwójnym otworem oraz CM-25d z pojedynczym otworem mają zostać wprowadzone na rynek w marcu 2019 r, natomiast flagowy model CM-26dG do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku zostanie wprowadzony na rynek w późniejszym czasie w roku 2019.
Urządzenia CM-26dG, CM-26d oraz CM-25d mają zastąpić spektrofotometry CM-2600d ora CM-2500d powszechnie wykorzystywane w przemyśle samochodowym oraz informatycznym. Produkty te są wykorzystywane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych wytwarzających i montujących części wewnętrzne do samochodów oraz części zewnętrzne smartfonów i tabletów. Nowe instrumenty zwiększą sprawność i wydajność poprzez umożliwienie Zarządzania Cyfrowymi Danymi Barw*1 w coraz bardziej zglobalizowanych łańcuchach dostaw.
Zalety serii CM-26dG
-
Poprawa prędkości procesu kontroli poprzez jednoczesny pomiar barwy i połysku
CM-26dG to spektrofotometr typu "dwa w jednym" umożliwiający jednoczesny pomiar barw i połysku, charakteryzujący się zwartym korpusem ważącym zaledwie 660 g. Pozwala to na zwiększenie wydajności pomiaru dużych ilości próbek, co znacznie podnosi prędkość i dokładność procesu kontroli.
-
Osiągnięcie doskonałej kontroli jakości z najwyższą dokładnością pomiaru
Nowa seria instrumentów zapewnia niezrównany poziom zgodności pomiędzy instrumentami, który do tej pory był osiągany wyłącznie przez instrumenty laboratoryjne klasy referencyjnej. Umożliwia to wykorzystanie tych instrumentów do kontroli jakości w całym łańcuchu dostaw, od producentów części do producentów wyrobów gotowych. Zgodność pomiędzy instrumentami (średnia dla 12 płytek barwnych BCRA) mieści się w zakresie ΔE* 0,12 dla urządzeń CM-26dG i CM-26d, co jest wynikiem lepszym o około 40% niż wynik osiągany przez wcześniejsze modele.
Ta doskonała dokładność pomiaru umożliwia pełne zarządzanie cyfrowymi danymi barw (zarządzanie barwami wyłącznie na podstawie danych kolorymetrycznch bez konieczności użycia fizycznych wzorników barw w całych zakładach produkcyjnych i łańcuchach dostaw). Eliminacja cyrkulacji, przechowywania i obsługi technicznej wzorników fizycznych umożliwia znaczne oszczędności kosztów, skrócenie czasu do wprowadzenia na rynek oraz eliminację marnotrawstwa wynikającego z nieprawidłowego używania, uszkodzenia i zużycia wzorników fizycznych.
-
Zwiększenie wydajności operatora i redukcja błędów w procesie
Funkcja Zlecenia*2 umożliwia rejestrację instrukcji pomiaru (w tym fotografii) dla zadań rutynowych w instrumencie. Funkcja ta poprawia dokładność procesu, wydajność oraz spójność, niezależnie od różnic w umiejętnościach operatora.
Spektrofotometry CM-26dG i CM-26d umożliwiają przełączanie pomiędzy obszarami pomiaru Ø8 mm i Ø3mm (CM-25d ma stały obszar pomiaru Ø8mm) w celu pomiaru części o różnej wielkości. Wszystkie modele są także wyposażone w podświetlany celownik umożliwiający dokładne ustawienie na próbkach wzorzystych lub niewielkich.
-
Szybkie pomiary i zwiększona trwałość dla zwiększenia wydajności i skrócenia czasu przestojów
W przypadku wyrobów produkowanych w dużych ilościach, takich jak smartfony, codziennie wykonywane są tysiące kontroli jakościowych, co wymaga krótkiego czasu pomiaru oraz odstępów pomiędzy pomiarami, przy wysokiej trwałości instrumentu. Seria CM-26dG spełnia oba spośród tych wymagań. Nawet podczas pomiaru zarówno barwy, jak i połysku przy pomocy urządzenia CM-26dG, czas pomiaru wynosi około 1 sekundy, przy odstępie pomiędzy pomiarami wynoszącym dwie sekundy. Dodatkowo, trwałość określona jako liczba cykli pomiarowych została znacznie wydłużona w porównaniu do poprzednich modeli. Wyższa prędkość kontroli oraz trwałość podnoszą wydajność pracy i skracają czas przestojów.
*1: Technika zarządzania barwami opierająca się wyłącznie na danych liczbowych bez użycia barwnych płytek odniesienia
*2: Ustawienie możliwe po instalacji oferowanego osobno oprogramowania
Komentarze (0)