ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

Warto wiedzieć

3 miesiące temu  27.02.2019, ~ Administrator   

Spektrofotometr do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku
Strona 1 z 2

Konica Minolta wprowadza na rynek nową serię przenośnych spektrofotometrów, w tym CM-26dG do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku. Model CM-26d z podwójnym otworem oraz CM-25d z pojedynczym otworem mają zostać wprowadzone na rynek w marcu 2019 r, natomiast flagowy model CM-26dG do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku zostanie wprowadzony na rynek w późniejszym czasie w roku 2019.

Urządzenia CM-26dG, CM-26d oraz CM-25d mają zastąpić spektrofotometry CM-2600d ora CM-2500d powszechnie wykorzystywane w przemyśle samochodowym oraz informatycznym. Produkty te są wykorzystywane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych wytwarzających i montujących części wewnętrzne do samochodów oraz części zewnętrzne smartfonów i tabletów. Nowe instrumenty zwiększą sprawność i wydajność poprzez umożliwienie Zarządzania Cyfrowymi Danymi Barw*1 w coraz bardziej zglobalizowanych łańcuchach dostaw.

Zalety serii CM-26dG

 1. Poprawa prędkości procesu kontroli poprzez jednoczesny pomiar barwy i połysku

CM-26dG to spektrofotometr typu "dwa w jednym" umożliwiający jednoczesny pomiar barw i połysku, charakteryzujący się zwartym korpusem ważącym zaledwie 660 g. Pozwala to na zwiększenie wydajności pomiaru dużych ilości próbek, co znacznie podnosi prędkość i dokładność procesu kontroli.

 1. Osiągnięcie doskonałej kontroli jakości z najwyższą dokładnością pomiaru

Nowa seria instrumentów zapewnia niezrównany poziom zgodności pomiędzy instrumentami, który do tej pory był osiągany wyłącznie przez instrumenty laboratoryjne klasy referencyjnej. Umożliwia to wykorzystanie tych instrumentów do kontroli jakości w całym łańcuchu dostaw, od producentów części do producentów wyrobów gotowych. Zgodność pomiędzy instrumentami (średnia dla 12 płytek barwnych BCRA) mieści się w zakresie ΔE* 0,12 dla urządzeń CM-26dG i CM-26d, co jest wynikiem lepszym o około 40% niż wynik osiągany przez wcześniejsze modele.

Ta doskonała dokładność pomiaru umożliwia pełne zarządzanie cyfrowymi danymi barw (zarządzanie barwami wyłącznie na podstawie danych kolorymetrycznch bez konieczności użycia fizycznych wzorników barw w całych zakładach produkcyjnych i łańcuchach dostaw). Eliminacja cyrkulacji, przechowywania i obsługi technicznej wzorników fizycznych umożliwia znaczne oszczędności kosztów, skrócenie czasu do wprowadzenia na rynek oraz eliminację marnotrawstwa wynikającego z nieprawidłowego używania, uszkodzenia i zużycia wzorników fizycznych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony