Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  23.11.2010, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Szlifowanie było wczoraj!

Zaoszczędzisz całą jedną operację roboczą
Nowa koncepcja wypełniacza "mokre na mokre" to kompletny pakiet złożony z wypełniaczy gruntujących 285-31 (szary), 285-38 (biały) i 285-49 (czarny) oraz plastyfikatora 522-10. Zastosowane razem preparaty te nie tylko tworzą doskonały podkład do lakierowania, ale również otwierają przed warsztatami nowe, ważne potencjały oszczędności.
Technologia ta jest szczególnie wydajna i w porównaniu z wypełniaczami do szlifowania zapewnia nawet 30-procentową oszczędność czasu! Dzięki wypełniaczom Glasurit "mokre na mokre" podczas naprawy drobnych uszkodzeń oraz lakierowania nowych części warsztaty mogą zaoszczędzić całą jedną operację roboczą, a tym samym uzyskać doskonały wynik w krótszym czasie. - Daje to warsztatom dodatkowe możliwości prowadzenia korzystniejszej polityki cenowej, a także uwalnia cenny czas pracy, który można lepiej wykorzystać w innym miejscu – twierdzi Hendrik Franke, Glasurit Training & RCC Management.

Uproszczony proces

Czas pracy jest ważnym czynnikiem w warsztacie, gdyż stanowi przeciętnie około 60% całkowitych kosztów naprawy. Jeśli dzięki zastosowaniu nowej koncepcji wypełniacza wyeliminowana zostanie jedna operacja robocza, warsztaty będą mogły zaoferować swoje usługi po korzystniejszej cenie przy zachowaniu niezmienionej jakości naprawy!
Glasurit jest znany na całym świecie nie tylko z najwyższej jakości produktów lakierniczych, ale również z tego, że jak żaden inny producent lakierów dokłada starań, aby proces lakierniczy w warsztatach był coraz bardziej efektywny.

- Również podczas opracowywania naszej nowej koncepcji wypełniaczy szczególną wagę przykładaliśmy do tego, aby skrócić cały proces i jeszcze bardziej go uprościć – wyjaśnia Hendrik Franke.
Przykładowo, nie ma już konieczności szlifowania nowych części pokrytych powłoką kataforetyczną (KTL). Oszczędność czasu to ok. 15% dla każdego zlecenia. Ponadto, warsztaty odnoszą korzyści z tytułu elastycznego czasu do uzyskania gotowości do dalszej obróbki, który może wynosić do 5 dni. Dzięki temu w ramach jednej operacji roboczej można powlekać wiele nowych części, a następnie kolejno poddawać dalszej obróbce. Zwalnia to miejsce w kabinie lakierniczej i pomaga zoptymalizować jej wykorzystanie.

Wielki potencjał na przyszłość

Nowo opracowany dodatek 522-10 zapewnia przywieranie wypełniacza do powierzchni tworzyw sztucznych, nawet bez użycia podkładu gruntującego i innych produktów specjalnych. Każdy, kto zamiast rozcieńczalnika użyje plastyfikatora Glasurit, może zaoszczędzić jedną operację roboczą, a tym samym do 25% czasu pracy. Dalsze możliwości optymalizacji wynikają z faktu, że dodatek ten rozszerza całą koncepcję odcieni szarości Glasurit również na podłoża z tworzyw sztucznych. Oznacza to, że warsztaty mogą teraz także na tworzywach sztucznych precyzyjnie dostosować odcień wypełniacza do lakieru kryjącego, zmniejszając tym samym nawet o 40% zużycie lakieru kryjącego.

Tak liczne zalety przekonują Hendrika Franke: Podkłady bez szlifowania będą w przyszłości odgrywać coraz większą rolę w branży, ponieważ niewiele warsztatów będzie sobie mogło pozwolić na rezygnację z tak dużych potencjalnych oszczędności.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ www.3s-ktl.com 1 ponad rok temu Jeśli chce poddać auto zabiegowi antykorozji metodą kataforezy to czy mam pytać czy stosują te środki czy ma to znaczenie tylko dla samego zakładu bo skraca im czas operacji. Mam w okolicy firmę 3S-KTL, ale nie piszą czy używają tych preparatów.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony