ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

6 miesięcy temu  06.08.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Trendy kolorystyczne w motoryzacji 2018-2019
Strona 1 z 3

W czerwcu projektanci firmy BASF zaprezentowali swoją nową kolekcję trendów kolorystycznych dla branży motoryzacyjnej. „Keep It Real” pokazuje kolory, które oddadzą ducha przyszłości. Choć produkcja samochodów z użyciem nowych kolorów dla motoryzacji jeszcze się nie rozpoczęła, marka Glasurit firmy BASF już dziś pracuje nad zapewnieniem dostępności doskonałego rozwiązania renowacyjnego na czas uruchomienia produkcji.

Potrzeba zachowania autentyczności w świecie, w którym technologia zaciera granice pomiędzy prawdą i fikcją, jest siłą napędową kampanii dot. Trendów kolorystycznych w branży motoryzacyjnej 2018-2019 firmy BASF – „Keep It Real”. 

Gdy innowacje takie jak sztuczna inteligencja, samochody autonomiczne, czy automatyzacja przemysłu upowszechniają się, powrót do elementu ludzkiego – potrzeb i emocji człowieka – staje się coraz ważniejszy. Projektanci z działu powłok firmy BASF przełożyli te obserwacje na kolekcję 65 kolorów pojazdów. 

Ciemne kolory, odcienie niebieskiego i złożone efekty symbolizują wszechobecną technologię. 

Rozwój cyfryzacji sprawia, że technologia staje się mniej widoczna i coraz silniej 

związana z rzeczywistością. Zastosowania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości i inteligentne gadżety, które ułatwiają codzienne życie splatają rzeczywistość ze światem cyfrowym. Wydaje się, że ludzie poświęcają więcej czasu na przeglądanie stron internetowych, dążąc do perfekcji w mediach społecznościowych (kreując perfekcyjny obraz siebie w social media), niż w realnym świecie. Ta wszechobecność technologii znalazła odzwierciedlenie w trendach kolorystycznych w branży motoryzacyjnej. Centralnym punktem kolekcji są odcienie szarości i błękitu. Achromatyczne kolory są łączone ze złożonymi efektami stanowiącymi kolorowe i naturalne akcenty i reprezentującymi połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym. Odcienie koloru niebieskiego – odzwierciedlające barwę ekranów i światła cyfrowego – są silnie nasycone. Naturalne faktury i barwne efekty symbolizują poszukiwanie ludzkich cech w wirtualnym świecie. 

Zmieniające się funkcje — nowe koncepcje dotyczące mobilności mają wpływ na wybór kolorów 

Koncepcje współdzielenia samochodów, usługi prywatnych przewozów i jazda autonomiczna zmienią funkcję samochodu z przedmiotu prywatnego w bardziej publiczny środek transportu. W przypadku samochodów przeznaczonych do wspólnego użytku istotną rolę odegrają palety kolorów, które podobają się wszystkim. Kolekcja trendów pokazuje, jak rozbudowane faktury i skomplikowane efekty mogą nadać każdemu kolorowi unikalny charakter. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony