Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

Warto wiedzieć

Wywiady

Wydarzenia

WYWIADY

ponad rok temu  20.02.2019, ~ Administrator   

Warsztaty przespały kilka lat - mówi ekspert Polskiej Izby Motoryzacji

Fot. Piotr Łukaszewicz

- Warsztaty blacharsko-lakiernicze świetnie sprawdzają się w kwestiach technicznych, natomiast wielu z nich brakuje wiedzy merytorycznej na temat procesów likwidacji szkód - mówi Tomasz Szydlak, ekspert Polskiej Izby Motoryzacji.

Dodaje, że towarzystwa ubezpieczeniowe są pod tym względem bardzo dobrze zorganizowane i przygotowane do pracy. Przez lata przygotowywały swoje kadry. - Właściciele serwisów bardzo skupiają się na bieżącej działalności, a często brakuje im wiedzy teoretycznej, niezbędnej w relacjach poszkodowany-warsztat oraz warsztat-ubezpieczyciel. Zauważam braki w temacie znajomości procedur skutecznego odzyskiwania roszczeń wynikających ze szkód - podkreśla. 

Pytany o rozwiązania i przyszłość rynku mówi o potrzebie pewnej konsolidacji warsztatów zajmujących się likwidacją szkód. To może ułatwić pozyskiwanie wiedzy teoretycznej, ale też w innej pozycji postawi całą branżę.

- W trakcie konferencji czy nawet indywidualnych rozmów staramy się uzmysłowić właścicielom serwisów, że konsolidacja jest niezbędna. Dziś towarzystwa ubezpieczeniowe traktują warsztaty z pozycji siły, bo są bardzo dobrze zorganizowane. Natomiast warsztaty przespały wiele lat w tym aspekcie. Cieszy mnie, że pojawia się zainteresowanie serwisów konsolidacją. Ludzie zaczynają wymieniać się kontaktami, rozmawiać o problemach. To jest najważniejsze - mówi Tomasz Szydlak.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony