Prawo

Prawo

3 miesiące temu  29.05.2019, ~ Administrator   

Kary za cofanie liczników obowiązują!

- Wbrew sensacyjnym informacjom niektórych mediów, nie doszło do żadnego "skasowania" przepisu o karaniu za cofanie licznków - podkreśla Związek Dealerów Samochodów. Nowy przepis art. 306 a został ogłoszony w Dzienniku Ustaw (a konkretnie: nowelizacja go wprowadzająca) i wszedł w życie w sobotę 25 maja 2019 roku.

W pewnym momencie doszło do zamieszania związanego z procedowaną w Senacie nowelizacją Kodeksu karnego, która faktycznie zawierała art. 306a Kodeksu karnego w zupełnie innej treści. - Należało to jednak traktować jedynie jako błąd ustawodawcy wynikający z pośpiechu, a nie żadną złą wolę. Związek Dealerów Samochodów natychmiast wystąpił do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o wprowadzenie poprawki do projektu w celu zmiany numeracji. Zmiana ta została wprowadzona na posiedzeniu Senatu w dniu 24 maja 2019 roku. Tym samym penalizacja kręcenia liczników weszła w życie w sobotę 25 maja 2019 roku - relacjonuje ZDS.

Rusza akcja „Sprawdzony - Niekręcony”

Związek Dealerów Samochodów, Stowarzyszenie Komisów i Forum Rynku Samochodów Używanych przy wsparciu partnerów rozpoczynają akcję informacyjną, marketingową i prawną, mającej na celu dopilnowanie aby postanowienia ustawy były stosowane i egzekwowane, informującą Polaków w jaki sposób sprawdzić czy kupowane auto używane ma „cofnięty licznik” i przede wszystkim, by "w jak największym stopniu wyeliminować z rynku nieuczciwych sprzedawców".

Akcja potrwa kilkanaście miesięcy i będzie składała się z kilku etapów. Pierwszy z nich pod hasłem „Zwijajcie szyldy” ma spowodować zniknięcie z polskich dróg i z polskiego Internetu firm, które opierają swój biznes na usługach „korygowania liczników”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony