Prawo

Prawo

ponad rok temu  22.02.2019, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Monitoring w warsztacie? To nie takie proste, bo ... RODO

Jeżeli warsztat zdecyduje się na zamontowanie kamer monitoringu wizyjnego, powinien na swoim terenie poinformować osoby, które potencjalnie mogą zostać nim objęte, że monitoring jest stosowany i jaki obszar jest nim objęty.

Strona 2 z 2

Warto wspomnieć, że w przypadku wprowadzenia monitoringu pracodawca ma obowiązek poinformować swoich pracowników o jego wprowadzeniu w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu nie później niż 2 tygodnie przed jego uruchomieniem, oraz przekazać stosowną informację każdemu pracownikowi na piśmie.

Zanim warsztat przekaże nagranie danej osobie, musi zweryfikować tożsamość osoby, której dane dotyczą, ale również poznać przyczynę udostępnienia nagrania. Jeżeli warsztat wyznaczył inspektora ochrony danych, powinien niezwłocznie włączyć go w proces udostępnienia nagrania. Nagranie można przekazać na zaszyfrowanym nośniku danych.

Podsumowując, warsztat korzystający z monitoringu lub zamierzający go zainstalować, powinien stosować go z należytą starannością, tzn. taką, jakiej sam by oczekiwał przy przetwarzaniu jego danych, z poszanowaniem praw i wolności osób, których dane dotyczą.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
  • ~ keste 3 10 miesięcy temu Odpowiednie zestawy są dostępne, wystarczy zerknąć - https://www.eltrox.pl/monitori... i dopasować odpowiednie rozwiązanie. Ale kwesti a prawnego rozwiązania tego, to inny temat. Tutaj już lepiej rozmawiać z prawnikiem, żeby po prostu nie mieć później problemów.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ dubelt 2 ponad rok temu Hmm... czyli co? Jeśli mam w warsztacie taką kamerę - https://sklep.bezpiecznarodzin... to musi na to wyrazić zgodę każdy pracownik i każdy, kto się u mnie pojawi? Nie da się tego jakoś pominąć? Masakra.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ wg 1 ponad rok temu A co jeżeli mam również kamerę na zewnątrz, przed warsztatem? W miejscu publicznym. w.assc@wp.pl
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony