Prawo

Wydarzenia

ponad rok temu  16.04.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

PZPM zaprasza na briefing online

Jak w praktyce wygląda proces stanowienia prawa o transformacji na zeroemisyjne napędy? Kto stanowi prawo i co to oznacza dla sektora motoryzacyjnego i kierowców? O tym będzie mowa podczas konferencji PZPM w czwartek, 20 kwietnia 2023.

Konferencję online o godz. 12.00 poprowadzi Jakub Faryś - Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). By wziąć udział w wydarzenia, uczestników prosi się o zgłoszenie swego udziału (tu link https://pzpm.clickmeeting.com/pzpm-briefing-prasowy-on-line/register). Spotkanie z możliwością zadawania pytań to także takie zagadnienia jak np. nowe napędy, progi redukcji emisji CO2 dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, norma Euro 7.

Kto podejmuje decyzje na poziomie UE i co to wszystko znaczy dla sektora branży motoryzacyjnej i dla kierowców w Polsce i w Europie? O czym decydują: Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej? Podczas spotkania poznamy od kulis procedury stanowienia prawa w ramach wspólnoty unijnej.

Podkreślmy, że PZPM jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzesza producentów oraz przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli i skuterów oraz producentów nadwozi w Polsce. Wspiera działania na rzecz rozwoju i promocji polskiego sektora motoryzacyjnego, uczestniczy w pracach rządu i komisji parlamentarnych przy opiniowaniu projektów najistotniejszych aktów prawnych dotyczących motoryzacji. Reprezentuje interesy firm członkowskich w organach Unii Europejskiej, w tym na forum Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Uczestniczy w spotkaniach europejskich organizacji branżowych: ACEA (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów), ACEM (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Motocykli) oraz CLCCR - (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Naczep i Przyczep).

Fot. PZPM

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony