Prawo

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

3 miesiące temu  21.05.2019, ~ Administrator   

Sprawdzony - niekręcony! Dilerzy aut ruszają z akcją przeciwko cofaniu liczników

10 maja w Dzienniku Ustaw został opublikowany tekst Ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy – Kodeks karny, zwanej popularnie ustawą o penalizacji fałszowania wskazań liczników w pojazdach. Ustawa zaczyna obowiązywać 25 maja.

W związku z tym Związek Dealerów Samochodów, Stowarzyszenie Komisów i Forum Rynku Samochodów Używanych przy wsparciu partnerów, rozpoczynają akcję informacyjną, marketingową i prawną, mającej na celu dopilnowanie, aby postanowienia ustawy były stosowane i egzekwowane, informującą Polaków, w jaki sposób sprawdzić czy kupowane auto używane ma „cofnięty licznik” i przede wszystkim, by w jak największym stopniu wyeliminować z rynku nieuczciwych sprzedawców.

Czytaj także:
"Zwijajcie szyldy". List otwarty dilerów samochodów w sprawie cofania liczników

Jak informuje na swoich stronach ZDS, akcja potrwa kilkanaście miesięcy i będzie składała się z kilku etapów. Pierwszy z nich pod hasłem „Zwijajcie szyldy” ma spowodować zniknięcie z polskich dróg i z polskiego Internetu, a "najlepiej z polskiej rzeczywistości" firm, które opierają swój biznes na usługach „korygowania liczników”. Dziś działają otwarcie i oficjalnie.

- Jak już wspomnieliśmy od 25 maja jakakolwiek ingerencja we wskazania licznika pojazdu będzie przestępstwem zagrożonym karą więzienia do lat 5. Na trasie od granicy polsko-niemieckiej aż do Poznania ciągle jednak wiszą szyldy reklamujące firmy oferujące usługi „korekty liczników”. Dlatego o godz. 12.00 w dniu 24 maja ruszy ze Słubic w 10 godzinną trasę wahadłową LAWETA OSTRZEGAWCZA z hasłem ZWIJAJCIE SZYLDY. Bo po północy to będzie już zajęcie dla prokuratora - informuje związek.

Związek zaprasza dilerów z województw zachodniej Polski na konferencję prasową inaugurującą pierwszy etap kampanii pod hasłem: „Zwijajcie szyldy”. Konferencja odbędzie się 24 maja o godz. 12.00 na parkingu przy hotelu Cargo w Słubicach, ul. Transportowa 8. A po konferencji ruszy „Laweta ostrzegawcza”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony