Prawo

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

ponad rok temu  01.03.2019, ~ Administrator   

Suwałki: wyroki skazujące dla diagnostów.

Rok więzienia w zawieszeniu oraz zakaz wykonywania zawodu diagnosty samochodowego przez rok. Taką karę usłyszał w Sądzie Okręgowym w Suwałkach Andrzej T. Pozostali diagności oskrażeni w tej sprawie otrzymali także kary w zawieszeniu, ale mniejsze - Dariusz T. (6 miesięcy) oraz Rafał C. (7 miesięcy).

Diagnostom ze Stacji Kontroli Pojazdów w Raczkach prokuratura zarzuciła, że w co najmniej 30 przypadkach badań technicznych pojazdów kontrole te zostały przeprowadzone niedokładnie lub w ogóle do nich nie dochodziło. Kierowcy otrzymywali jednak potwierdzenia w dowodach rejestracyjnych, a stacja pobierała opłatę. Wyrok jest niższy niż chciała tego prokuratura, dlatego można spodziwać się odwołania.

- Niech to będzie przestroga dla wszystkich diagnostów, aby wykonywali swoje obowiązki należycie - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Białystok prokurator z Suwałk, Ryszard Tomkiewicz.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (4)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ spostrzegawczy 4 ponad rok temuocena: 100%  Ciekawostką jest fakt, ze obecnie szukają do pracy mechanika i diagnoste, a oferty pracy na takie stanowiska są w PUP Suwałki i PUP Olecko. oraz na portalach z ofertami pracy. Dość zaskakujące gdyż jak wyrok się uprawomocni Prokuratura będzie miała podstawy do wystąpienia z wnioskiem do starosty o zamknięcie tej właśnie Okregowej Stacji Kontroli pojazdów w Raczkach.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ ares 3 ponad rok temu To jest wina prywatnych stacji kontroli, na tych stacjach robi się takie wałki na co dzień w całej Polsce.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ TEDI 2 ponad rok temu To jest skandal, za celowe narażanie użytkowników dróg na niebezpieczeństwo na drodze, a wręcz przyczynienie się do spowodowania katastrofy w ruchu drogowym takie kary!!!! Ten sędzia chyba jeździ furmanką i niema pojęcia co może spowodować niesprawne auto na drodze, dodatkowo prowadzone przez jakiegoś wariata, a tacy przede wszystkim jadą na Stację diagnostyczną, nie na przegląd, ale po pieczątkę. To co zrobili ci diagności to nie była jednorazowa pomyłka, to było przestępstwo ciągłe. DLATEGO ZGADZAM się z poprzednikiem Odsiadka, nie zawieszenie. Co najmniej 5-letni zakaz pracy jako diagnosta. Na ławie oskarżonych powinni zasiąść również właściciele samochodów. Właściciel stacji na pewno o tym wiedział, a więc stacja zgodnie z prawem powinna stracić uprawnienia.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ dziadek Piotra 1 ponad rok temuocena: 100%  Prokurator nie poinformował: 1/ ile zarzutów postawiono z art. 179 kk. 2/ ile zarzutów przedstawiono inicjatorom tych przestępstw, czyli klientom wymuszającym naruszenie przepisów 3/ czy wystąpił do starostwa o zamknięcie tej przestępczej dziupli 4/ czy spowodował, że nienależne pieniądze, które otrzymał właściciel SKP w wyniku szeregu przestępstw zwrócono do Skarbu Państwa 5/ czy spowodował, że na koszt właściciela tej przestępczej SKP przywrócono stan zgodny z prawem, czyli powtórzono te wszystkie BT. pozdrawiam dP - - - - - - - www.diagnostasamochodowy.pl...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony