ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Prawo

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

4 miesiące temu  06.11.2018, ~ Administrator   

Szukają

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczyna szereg kontroli dotyczących prawidłowości rozliczeń podatkowych. Jako branże, w których ryzyko tego typu nieprawidłowości jest największe, kontrolerzy wskazuję gastronomię, budownictwo i ... mechanikę pojazdową. Jednocześnie w ramach kampanii informacyjnej "Stop szarej strefie" do przedsiębiorców działających w tej branży wysłano listy informujące o kontrolach oraz o tym, jak ważne jest rzetelne prowadzenie ewidencji podatkowej.

Niemałe jest zdzwienie legalnie działających warsztatów samochodowych. Zaskoczeniem jest fakt, że służby podatkowe rozpoczynając walkę z szarą strefą na cel biorą ... zarejestrowane i płacące podatki firmy. Kontrola bynajmniej nie dotyczy warsztatów "garażowych", niezarejestrowanych firm, świadczących usługi poza wszelką kontrolą podatkową.

- Kontrolerzy będą sprawdzać, czy za każdym razem wystawiam fakturę lub paragon, choć zawsze to robię, a w ogóle nie interesują się podmiotami, które stanowią rzeczywistą "szarą strefę" - komentuje w liście do naszej redakcji właściciel warsztatu z Suwałk. 

- Naszym celem jest wyrównanie szans na biznesowy sukces. Reagujemy na oczekiwania tych, którzy chcą aby rynek usług funkcjonował na równych dla wszystkich zasadach – uzasadnia działania Krajowej Administracji Skarbowej jej szef, Marian Banaś. Właściciele zarejestrowanych i legalnie działających warsztatów te słowa traktują jako ponury żart. Bo, w ich ocenie, kontrole i te działania, nie dotykające sedna sprawy, niczego na rynku nie zmienią.

PŁ.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 9
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW

Komentarze (4)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Nicpon 4 4 miesiące temu Pisiory szukają pieniędzy gdzie się da, a najłatwiej oskubać tych maluczkich. Rozpierdzielili kraj i podzielili.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ wkużony 3 4 miesiące temu Nie wiem czy ten szef uważa nas idiotów czy sam nim jest.Kiedyś w radiu taki polityczny oszołom z PO w randze wiceministra powiedział że szara strefa jest potrzebna bo tworzy miejsca pracy bez inwestowania pinędzy z budżetu państwa.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mlody22 2 4 miesiące temu Niech się przy korycie podzielą po równo bo później przypierdalają się do szarych ludzi kontrolować kontrolować ruszyć dupę desery żeby się za dużo nie najedli
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ nik 1 4 miesiące temuocena: 100%  Jakoś mało sie wymienia adwokatów czy lekarzy .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony