Prawo

Prawo

3 miesiące temu  14.07.2021, ~ Administrator   

Terminy na rejestrację auta używanego oraz zawiadomienie o nabyciu/zbyciu wydłużone

Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego poinformowało, że terminy na pierwszą rejestrację pojazdu używanego oraz zawiadomienie o nabyciu/zbyciu zostały wydłużone do 60 dni.

Przewiduje je art. 1 pkt 29 ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa nowelizująca dodała w ustawie 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych art. 31ia w brzmieniu:

W okresie od dnia ogłoszenia ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID–19:

1) wydłuża się do 60 dni terminy określone w art. 71 ust. 7 i art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o ruchu drogowym;

2) art. 140mb ustawy, o której mowa w pkt. 1, stosuje się z uwzględnieniem terminu określonego w pkt. 1.” ;

Jak widać, przedłużone terminy mają obowiązywać w czasie epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw  w dniu 1 lipca 2021 r. i weszła w życie z dniem ogłoszenia.

źródło: sprm.org.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Gacek 1 3 miesiące temuocena: 100%  Wszystkie te ich ustawy są śmieszne, jedna przeczy drugiej. Od dawna powinny być jedne tablice na auto aż do złomowania i zgłaszanie sprzedaży/kupna przez internet, dokumenty przychodzą pocztą do nowego nabywcy i tyle a tu jest cyrk na kołach aby szaraka wydymać.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony