ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Klimatyzacja

Klimatyzacja

ponad rok temu  04.09.2017, ~ Administrator   

Air Care Climatronic: koniec z katarem siennym?

Podróż samochodem, wszyscy w świetnych humorach, za oknem letnie krajobrazy – drzewa, pola, łąki. I nagle z tyłu dobiega donośne kichnięcie, dzieci zaczynają trzeć oczy; kierowcę także dopadły te objawy. To katar sienny wywołany przez pyłki kwitnących drzew, traw i kwiatów – typowa letnia udręka osób podatnych na alergie. Szacuje się, że nawet 20% populacji ma obecnie lub będzie mieć alergię w najbliższym czasie. Innym czynnikiem wywołującym tę chorobę są zarodniki grzybów, które latem i jesienią znajdują się w powietrzu.

Volkswagen opracował układ klimatyzacji Air Care Climatronic, który nie dopuszcza alergenów do kabiny samochodu. 

Klimatyzacja ta jest dostępna do Golfa, Tourana, Tiguana, Passata oraz nowego Polo i Arteona. Jest wyposażona w czujnik jakości powietrza z filtrem aktywnym biologicznie i działa jeszcze efektywniej niż układ z klasycznym filtrem przeciwpyłkowym. Aktywny filtr zapobiega również przedostawaniu się do wnętrza samochodu zarodników grzybów oraz najmniejszych alergenów. Po aktywowaniu w menu komputera funkcji Air Care będącej elementem klimatyzacji zasysane świeże powietrze oraz to już znajdujące się w kabinie zostają wymieszane w taki sposób i tak oczyszczone, że jakość powietrza w aucie utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Czujnik jakości rejestruje ponadto, kiedy zawartość określonych szkodliwych substancji w powietrzu zewnętrznym jest zbyt duża i jeśli trzeba całkowicie przełącza klimatyzację w obieg zamknięty, aby spaliny czy substancje zapachowe zawarte w płynie do spryskiwania szyb nie dostały się do kabiny samochodu. 

Poprzez trzy dostępne profile pracy układu – „Łagodny”, „Średni” i „Intensywny” siłę działania klimatyzacji można dostosować do własnych potrzeb. Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi opracowano specjalnie np. profil „Łagodny”. 

Klimatyzację w modelach Volkswagena dodatkowo udoskonalono stosując czujniki słońca i wilgotności powietrza. Ten drugi zapewnia korzystny dla zdrowia poziom wilgotności sprawiając, że szyby nie pokrywają się parą.

Air Care Climatronic jest oferowana w nowym Polo oraz we wszystkich wersjach Golfa, z dwustrefową klimatyzacją (dla kierowcy i pasażera). Touran , Tiguan, Passat oraz Arteon są dostępne z trzystrefowym układem klimatyzacji (z dodatkowym indywidualnym nawiewem na tylną kanapę).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

 • 14
  ZADOWOLONY
 • 5
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony