ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Klimatyzacja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Klimatyzacja

3 miesiące temu  04.03.2019, ~ Administrator   

Lider rynku czynników chłodniczych trzykrotnie zwiększa potencjał

Fot. Nissens

Strona 1 z 2

Spółka Chemours, firma chemiczna o globalnym zasięgu zajmująca wiodącą pozycję na rynku fluoroproduktów, ogłosiła uruchomienie nowego zakładu produkującego czynnik chłodniczy Opteon™ YF (HFO-1234yf) o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w fabryce w Ingleside w Teksasie. Zakład umożliwi firmie Chemours potrojenie zdolności wytwórczych. Dotyczy to produktów opartych na wodorofluoroolefinach 1234yf (HFO), co pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki chłodnicze przyjazne dla środowiska.

Uruchomienie zakładu jest zwieńczeniem ostatniego etapu projektu o wartości 300 milionów USD, który rozpoczęliśmy w 2016 r. i który pozwala na potrojenie możliwości stosowania Opteon™ YF w wielu aplikacjach i gałęziach przemysłu – powiedział Mark Vergnano, prezes zarządu i CEO firmy Chemours. - Ten kamień milowy to namacalny przykład naszego nieustającego zaangażowania w dostarczanie światu czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Zakład produkcyjny czynnika chłodniczego Opteon™ YF (HFO-1234yf) to największa tego typu fabryka na świecie. Jej otwarcie odbywa się w krytycznym momencie, kiedy na świecie następuje przejście na nową generację czynników chłodniczych zapewniających, długoterminowy zrównoważony rozwój. Nasz czynnik chłodniczy Opteon™ YF używany w samochodowych układach klimatyzacji ma o 99,9% niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w porównaniu z powszechnie używanym czynnikiem poprzedniej generacji. Pomaga to zmniejszyć ślad gazów cieplarnianych emitowanych przez pojazdy silnikowe i stanowi ważny krok przybliżający do spełnienia regulacji związanych z efektem cieplarnianym na całym świecie.

Zwiększona zdolność produkcyjna pozwoli także firmie Chemours sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki nowej generacji do klimatyzacji i chłodnictwa. Jak mówi Paul Kirsch, prezes Chemours Fluoroproducts:

„Zakład w USA potwierdza nasze zobowiązanie wobec klientów, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na czynniki chłodnicze do urządzeń mobilnych i stacjonarnych, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego niezrównaną wydajność, zdolności produkcyjne oraz oferowaną jakość. Oznacza to także, że nasze zakłady produkcyjne będą bliżej naszych klientów w Ameryce Północnej, w Europie i na całym świecie”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony