Klimatyzacja

Prawo

Klimatyzacja

7 miesięcy temu  31.01.2019, ~ Administrator   

Obowiązki serwisów klimatyzacji. Zbliża się ważny termin!

Serwisujący układy klimatyzacji samochodowej zobowiązani są do prowadzenia ewidencji zużycia, zakupu oraz stanu magazynowego czynnika chłodniczego, a następnie złożenia rocznego raportu w tzw. Bazie Danych Sprawozdań (zgodnie z art. 39 z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych). Innymi słowy każdy, kto wymienia, uzupełnia czynnik klimatyzacyjny w samochodach podlega temu obowiązkowi.

28 lutego 2019 mija termin przekazania sprawozdania za rok 2018. Aby złożyć raport należy zarejestrować się w elektronicznej Bazie Danych Sprawozdań http://www.bds.ichp.pl/ i wypełnić stosowne formularze.

Na stronie internetowej BDS można znaleźć instrukcję użytkowania bazy oraz listę najczęściej zadawanych pytań. Nie ma jednak wątpliwości, że temat nie należy do najprostszych ze względu na specyficzną terminologię i konieczność poznania funkcjonalności portalu.

W związku z tym Fundacja Ochrony Klimatu PROZON zajmująca się m.in. edukacją w zakresie odpowiedzialnego stosowania czynników chłodniczych organizuje warsztaty Baza Danych Sprawozdań dedykowane serwisom klimatyzacji samochodowej. Jest to czysto praktyczne szkolenie na koncie pokazowym, prowadzone przez administratora BDS, dzięki czemu uczestnicy nauczą się jak szybko i prawidłowo przygotować sprawozdania. Podczas warsztatów będzie również możliwość skonsultowania własnych raportów.
Warsztaty odbędą się 12 lutego 2019 w siedzibie Fundacji w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie www Fundacji: http://prozon.org.pl/warsztaty-bds,184,pl.html

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony