Klimatyzacja

Części i regeneracja

Pojazdy użytkowe

Klimatyzacja

6 miesięcy temu  11.03.2019, ~ Administrator   

Pionierskie układy klimatyzacji DENSO w autobusach w Hongkongu
Strona 1 z 3

Autobusy piętrowe są jednym z podstawowych środków transportu dla osób dojeżdżających do pracy w Hongkongu. Aby zapewnić im wygodną podróż, klimatyzacja jest niezbędna – do tego stopnia, że w przypadku awarii układu klimatyzacji autobus może zostać wyłączony z eksploatacji. Wysokie temperatury i wilgoć latem, łagodne zimy oraz konstrukcja autobusów piętrowych stanowią wyjątkowe wyzwanie dla klimatyzacji.

Piętrowe autobusy, szczególnie w Hongkongu, wymagają zastosowania specjalnego rodzaju układów chłodzenia, w opracowywaniu których DENSO się specjalizuje – mówi Thomas Bosman, dyrektor DENSO AMIS. - 20 lat temu DENSO nawiązało kontakt z głównymi operatorami autobusów w Hongkongu. „Posiadali większość floty, która składa się z około 6000 pojazdów. Każdy autobus jest użytkowany około 18 lat. Konieczne było stworzenie wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego układu klimatyzacji, który będzie w stanie przetrwać w trudnym, wilgotnym klimacie - wyjaśnia Bosman, który kieruje działem odpowiedzialnym za floty pojazdów w DENSO Europe.

Marka DENSO jest dobrze rozpoznawalna w Azji i utrzymuje wiodącą pozycję na rynku układów klimatyzacji do autobusów. Innowacyjny i wydajny system klimatyzacji DENSO do autobusów piętrowych od wielu lat jest preferowanym wyborem operatorów autobusów w Hongkongu.

Globalna współpraca

Jednym z sekretów sukcesu DENSO jest ścisła komunikacja firmy ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w autobusy piętrowe, niezależnie od tego, gdzie znajdują się ich siedziby.

Japońska siedziba DENSO zajmuje się projektowaniem i produkcją układów klimatyzacji; testowanie systemów odbywa się w Europie i Azji, a autobusy są zwykle produkowane masowo w Chinach. W Hongkongu również testujemy jakość układów klimatyzacji i zapewniamy obsługę serwisową – mówi Bosman.

Główni dostawcy autobusów piętrowych dla Hongkongu mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, a pracownicy DENSO Europe ściśle z nimi współpracują w celu zoptymalizowania układów klimatyzacji. Co więcej, DENSO utrzymuje bliskie relacje również z operatorami autobusów w Hongkongu, głównie dzięki temu, że układy klimatyzacji są przez nich postrzegane jako bardzo ważna część wyposażenia autobusów, która jest odpowiedzialna za znaczną część zużycia energii. - Operatorzy mają z nami bezpośredni kontakt - podkreśla Bosman. Dzięki temu DENSO otrzymuje od operatorów informacje zwrotne dotyczące jakości lub sugestie zmian, co umożliwia szybkie reagowanie na wszelkie problemy i ciągłe doskonalenie układów. „Nasza bezpośrednia relacja jest jednym z powodów, dla których operatorzy są tak lojalni wobec marki DENSO”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony