Klimatyzacja

Klimatyzacja

Artykuł sponsorowany

ponad rok temu  26.04.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Serwis klimatyzacji – dobrze przygotowany dzięki produktom od Herth+Buss

Dzięki nowoczesnej technologii czasy, gdy w upalne letnie dni kierowcy mogli liczyć co najwyżej na nieco odświeżenia dzięki przeciągowi przy otartych oknach, stały się historią. Już rzadko kiedy klimatyzacja jest częścią kosztownego wyposażenia specjalnego w klasie premium. Latem nawet w skwarne dni zapewnia przyjemną atmosferę we wnętrzu pojazdu, a zimą w razie zaparowanych szyb szybko zapewnia widoczność. Podstawowym warunkiem jest tutaj niezakłócone działanie wszystkich elementów składowych tej zaawansowanej technologii. Wielu kierowców obchodzi się beztrosko z klimatyzacją; dopiero latem, gdy nie działa zgodnie z oczekiwaniami, okazuje się, że poświęcano jej zbyt mało uwagi. Eksperci wyraźnie radzą, aby w ramach prac konserwacyjnych co najmniej raz w roku przeprowadzać serwis klimatyzacji. Tylko w ten sposób można zapewnić jej działanie przez cały czas oraz uniknąć kosztownych uszkodzeń części montażowych.

Klimatyzacja działa dzięki złożonemu systemowi bazującemu na obiegu płynu chłodzącego napędzanym kompresorem, który zasysa powietrze z otoczenia, schładza je za pomocą wymiennika ciepła, a następnie kieruje je do wnętrza pojazdu. Zasadniczo ten zamknięty system jest na dłuższą metę podatny na awarie i w związku z tym wymaga regularnego sprawdzania i konserwacji. Prace konserwacyjne i naprawy klimatyzacji wymagają posiadania odpowiednich fachowych umiejętności i zastosowania różnych specjalnych narzędzi. Firma Herth+Buss dostarcza zakładom wszystkie środki pomocnicze niezbędne do profesjonalnej konserwacji klimatyzacji.

Serwisowanie klimatyzacji składa się zazwyczaj z różnych etapów:

W ramach kontroli działania i kontroli wizualnej warsztat sprawdza szczelność węży i przewodów elastycznych pod ciśnieniem. Przecieki są często przyczyną utraty funkcjonalności lub wydajności. W razie stwierdzenia takiego przecieku, przyrząd do lokalizacji nieszczelności SelectH2 od Herth+Buss umożliwia zlokalizowanie nawet najmniejszych wycieków. 

Zazwyczaj po próbie ciśnieniowej następuje kontrola czynnika chłodniczego. Do tego celu nadaje się np. oferowany przez nas szklany wziernik do analizy czynnika chłodniczego, umożliwia identyfikację zanieczyszczeń w za pomocą którego można uwidocznić zanieczyszczenia w czynniku chłodniczym lub oleju do sprężarki oraz sprawdzić ogólnegy stan czynnika chłodniczego. Niewielka utrata czynnika chłodniczego, spowodowana np. parowaniem, jest czymś normalnym i jest uzupełniana w ramach corocznego serwisowania układu klimatyzacji.

W razie wykrycia nieszczelnych miejsc w aluminiowych rurach klimatyzacji konieczna jest ich wymiana lub fachowa naprawa. Z zestawem naprawczym, klimatyzacja RepAC firma Herth+Buss oferuje niezawodne i łatwe w obsłudze rozwiązanie do naprawy złączek rurowych lub wymiany całych fragmentów rur. Mobilny system naprawczy nadaje się przede wszystkim do stosowania na miejscu, np. podczas konserwacji klimatyzacji maszyn budowlanych lub rolniczych.

Po uzupełnieniu bądź wymianie cieczy chłodzącej lub oleju do sprężarki - zaleca się również dezynfekcję klimatyzacji. W kanałach powietrznych układu klimatyzacji mogą się łatwo gromadzić drobnoustroje, grzyby, bakterie i wirusy. Dlatego regularna dezynfekcja jest wskazana również z przyczyn zdrowotnych, a w szczególności w razie zakupu lub sprzedaży używanego pojazdu. Z AirClean firma Herth+Buss oferuje niezawodny system, który umożliwia gruntowną i skuteczną dezynfekcję klimatyzacji oraz wnętrza pojazdu.

Na zakończenie serwisowania klimatyzacji należy również wymienić filtr(y) kabinowy(e) – zarówno z przyczyn higienicznych, jak i funkcjonalnych. Ich zatkanie z jednej strony utrudnia uzyskanie pożądanego strumienia chłodnego powietrza, Jeśli są zatkane, z jednej strony utrudniony jest porządny przepływ zimnego powietrza, a z drugiej mogą powstawać nieprzyjemne zapachy, a w dłuższej perspektywie może dojść do uszkodzenia systemu klimatyzacji. Oprócz filtrów przeciwpyłkowych firma Herth+Buss oferuje w asortymencie Jakoparts filtry biofunkcjonalne. Dodatkowa powłoka polifenonolowa wiąże wolne alergeny i hamuje rozwój bakterii i grzybów.

Dzięki swojemu rozległemu asortymentowi Herth+Buss oferuje klientom wszystko, co niezbędne do pełnego serwisu klimatyzacji. W ten sposób Herth+Buss przyczynia się do tego, że kierowcy mogą latem zachować zimną głowę podczas jazdy i pracy, oraz bezpiecznie i zdrowo dotrzeć do celu.

Urządzenia do wykrywania nieszczelności
SelectH2
Numer artykułu: 95980002, 95980024

SelectH2 mini
Numer artykułu: 95980019

SelectH2 slim
Numer artykułu: 95980025

Zestaw do lokalizacji nieszczelności, klimatyzacja
SelectH2
Numer artykułu: 95980028

Szklany wziernik, analiza czynnika chłodniczego 
SelectH2
Numer artykułu: 95980029

Zestaw naprawczy, klimatyzacja
RepAC
Numer artykułu: 54272015

Środek do czyszczenia układów klimatyzacji
AirClean
Numer artykułu: 95923008, 95923008005

Rozpylacz pistoletowy
AirClean
Numer artykułu: 95921003

Filtr powietrza kabinowy
Numer artykułu: J134*

Filtr biofunkcjonalny
Numer artykułu: J134*BF

O produkty pytaj u dystrybutorów:

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony