Klimatyzacja

Klimatyzacja

ponad rok temu  25.07.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Skuteczna dezynfekcja klimatyzacji

Dbając o czystość instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, dbamy o zdrowie własne i bliskich. Warto zatem ograniczyć rozwój szkodliwych patogenów, a pomoże w tym Clima-Te Decont z aktywnymi kompleksami polimerowo-srebrowymi.

Układ klimatyzacji nie jest bezobsługowy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak poważne konsekwencje niesie za sobą zła obsługa (lub kompletny jej brak) – przekonujemy się o tym dopiero wtedy, gdy poczujemy nieprzyjemny zapach dochodzący z kratek nawiewu. Jest to spowodowane wytworzeniem się na elementach układu pleśni, bakterii i grzybów, które wraz z powietrzem przedostają się do wnętrza pojazdu lub pomieszczenia, powodując dyskomfort, a nawet choroby.
Preparat Clima-Te Decont nie tylko zwalcza mikroorganizmy bytujące w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, ale wręcz zapobiega ich powtórnej kolonizacji i namnażaniu się, gdyż jego działanie jest długofalowe. Jest on jednocześnie bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, a bakterie, grzyby i wirusy nie mają z nim szans.
Formuła preparatu Clima-Te Decont oparta jest na opatentowanym rozwiązaniu. Mowa o kompleksie polimerowo-srebrowym, który pozwala na wytworzenie się aktywnej mikropowłoki stanowiącej barierę ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi. Zastosowanie tego kompleksu pozwala wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami, co z kolei ma bezpośredni wpływ na rachunek ekonomiczny związany z użytkowaniem sprzętu i minimalizuje możliwość narażenia użytkowników na szkodliwe działanie mikroorganizmów.
Preparat jest aplikowany w postaci suchej mgły za pomocą dedykowanego, zasilanego sprężonym powietrzem pistoletu. Metoda ta pozwala na szybkie, skuteczne i dokładne naniesienie preparatu na dezynfekowane powierzchnie i do wewnątrz układu klimatyzacji.
Dodajmy, że Clima-Te Decont chroni elementy konstrukcyjne urządzeń przed korozją biologiczną spowodowaną negatywnym wpływem enzymów pochodzących od patogenów. Produkt wykazuje działanie biobójcze w ciągu 60 minut od zastosowania, a po użyciu nie wymaga wielogodzinnego wietrzenia (krótszy okres karencji).
Clima-Te Decont znajduje zastosowanie m.in. w sektorze medycznym, spożywczym, przemysłowym, motoryzacyjnym oraz w gospodarstwach domowych, gdzie skutecznie dezynfekuje i odgrzybia systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne.

GALERIA ZDJĘĆ

Clima-Te Decont dostępny jest w litrowych i 5-litrowych opakowaniach
Preparat jest aplikowany za pomocą dedykowanego, zasilanego sprężonym powietrzem pistoletu

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony