Warto przygotować warsztat na klientów chcących zadbać o klimatyzację. Przede wszystkim należy zweryfikować czy posiadane narzędzia i urządzenia są sprawne i kompletne. Trzeba także sprawdzić daty przydatności do użycia oraz ilość posiadanych środków chemicznych do dezynfekcji. O skutecznej dezynfekcji klimatyzacji mówi Krzysztof Wyszyński, Product Manager Würth Polska.
Na rynku dostępnych jest wiele sposobów dezynfekcji klimatyzacji. Jedną z metod o sprawdzonej skuteczności jest bezpośrednie rozprowadzenie preparatu chemicznego w kanałach wentylacyjnych i na parownik. Skuteczna walka z bakteriami i grzybami nie jest możliwa bez odpowiedniego środka. Ważne jest, aby był to preparat o właściwościach biobójczych, którego skład chemiczny został poddany ocenie i rejestracji. Przed wprowadzeniem produktu na rynek na terenie Unii Europejskiej musi on uzyskać odpowiednie pozwolenie, wydawane w Polsce przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Numer pozwolenia znajduje się na etykiecie preparatu. Brak takiej informacji świadczy o tym, że środek służy jedynie do czyszczenia, a nie do dezynfekcji, przez co usuwa tylko brud ale nie niszczy chorobotwórczych drobnoustrojów.
Przed rozpoczęciem sezonu należy upewnić się, że posiadane produkty nie są przeterminowane. Po upłynięciu daty ważności substancje aktywne zawarte w preparatach, mogą stracić swoje właściwości biobójcze, przez co dezynfekcja nie będzie skuteczna. Trzeba zwrócić także uwagę na odpowiednią ochronę i higienę pracy. Przed przystąpieniem do dezynfekcji należy zadbać o bezpieczeństwo osoby wykonującej taką procedurę. Wskazane jest założenie odpowiednich rękawic, okularów ochronnych i maseczki.
Komentarze (1)