Klimatyzacja

Klimatyzacja

2 miesiące temu  25.05.2021, ~ Administrator   

Zadbaj o arktyczny powiew zimna w samochodzie, na lata…
Strona 3 z 3

 

W ofercie Polcar tylko najwyższej jakości skraplacze klimatyzacji, które charakteryzują się taką samą lub lepszą wydajnością w porównaniu do produktów pierwszomontażowych i posiadają 2-letnią gwarancję.

Wydajność chłodnicy klimatyzacji w momencie, gdy samochód porusza się z małą prędkością lub stoi (np. w korku) jest uzależniona od pracy wentylatora chłodnicy. W przypadku braku pędu powietrza to on przejmuje zadanie obniżenia temperatury czynnika chłodniczego przepływającego przez skraplacz. Awarii wentylatora nie należy bagatelizować i zwlekać, ponieważ może spowodować, że usunięcie usterki będzie bardziej kosztowne. Brak odpowiedniego chłodzenia skraplacza doprowadzi do wzrostu temperatury w układzie, a w efekcie może prowadzić do uszkodzenia sprężarki klimatyzacji.

W ofercie Polcar znajduje się ponad 1400 referencji więc nie warto zwlekać. Wśród nich blisko 170 referencji to wentylatory SRLine, które charakteryzują się wysoką wydajnością i żywotnością oraz zapewniają niski poziom hałasu. Wentylatory w ofercie Polcar to zarówno produkty w kompletacji ze wspornikiem/obudową jak również wentylatory bez wspornika/obudowy oraz ich elementy takie jak: koła wentylatora, elementy sterujące, obudowy, silniki oraz wsporniki wentylatora. Nowości pośród wentylatorów to m. in referencje do Renault Traffic 14-, VW Passat (B8) 14-, Mitsubishi Colt (Z30) 04-12.

W ofercie wentylatorów zupełną nowością jest m.in. kompletny wentylator 509523W5 do Mitsubishi Colt 04-12.

Niektórych awarii układu klimatyzacji nie da się uniknąć i wynikają ze zużycia eksploatacyjnego poszczególnych elementów. Można jednak w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia awarii regularnie serwisując klimatyzację. Regularny serwis nie tylko może uchronić przed kosztowną naprawą, ale w znacznym stopniu poprawia komfort korzystania z klimatyzacji. Ważne jest, aby taka usługa w warsztacie nie ograniczała się do uzupełnienia czynnika chłodniczego i wymiany filtra kabinowego, ale również zawierała sprawdzenie poszczególnych elementów oraz czyszczenie układu wentylacji. Warto wybierać zaufane warsztaty specjalizujące się w układach klimatyzacji, w których wykorzystywane są sprawdzone, wysokiej jakości produkty Polcar. 

Pełna oferta Polcar z zakresu klimatyzacji dostępna jest w katalogu eCar oraz katalogu internetowym (catalog.polcar.com).

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony