ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Narzędzia w warsztacie

Części i regeneracja

Narzędzia w warsztacie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  25.10.2018, ~ Administrator   

Czyszczenie układu chłodzenia w pięciu prostych krokach

Nowe narzędzie hamburskiego producenta MEYLE pomaga warsztatom podczas profesjonalnego płukania obiegu chłodzenia. Za pomocą narzędzia, które firma MEYLE oferuje we współpracy z partnerem produkującym wysokiej jakości narzędzia HAZET, można czyścić układ chłodzenia przy użyciu wody i sprężonego powietrza – bez użycia agresywnych środków chemicznych i czyszczących. Narzędzie pasuje do pięciu średnic węża (19, 29, 32, 36,5 i 40 mm), dzięki czemu znajduje uniwersalne zastosowanie do licznych prac przy pojazdach w codziennym funkcjonowaniu warsztatu.

 W nowym filmie wideo wyjaśnione zostały poszczególne etapy płukania obiegu chłodzenia. Ponieważ: zanieczyszczenia układu chłodzenia i pęcherzyki powietrza obniżają wydajność chłodzenia i mogą prowadzić do poważnych skutków, takich jak np. uszkodzenie uszczelnienia pierścieniem ślizgowym pompy wody. Dlatego układ chłodzenia należy regularnie i profesjonalnie płukać, najpóźniej podczas wymiany pompy wody. Dodatkowo kierowcy korzystają ze gwarancji w przypadku pomp wody MEYLE‑ tylko gdy przed montażem obieg chłodzenia został wypłukany. Regularne płukanie jest ponadto podstawą długiej trwałości produktu.

W nowym tutorialu wideo hamburski producent wyjaśnia pięć prostych etapów czyszczenia obiegu chłodzenia silnika. Najpierw należy schłodzić silnik i spuścić płyn chłodniczy. W kolejnym etapie następuje płukanie kolejno chłodnicy, bloku silnika i, jeśli to możliwe, wymiennika ciepła. W ten sposób z układu usuwane są osady i cząstki stałe, które gromadzą się przez lata i w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpływać na sprawność układu.

Na koniec należy napełnić układ chłodzenia nowym płynem chłodniczym, odpowietrzyć go i system będzie ponownie w pełni sprawny.

Dzięki przemyślanym szczegółom, takim jak odporne na zużycie uszczelnienie pierścieniem ślizgowym SiC/SiC znajdującym zastosowanie w niemal wszystkich pompach wody MEYLE-ORIGINAL oraz łożysko pompy wody o maksymalnym obciążeniu, pompy wody MEYLE są wyjątkowo niezawodne. Z tego powodu firma MEYLE udziela na wszystkie pompy wody MEYLE‑dodatkową gwarancję na 100 000 mil przebiegu, natomiast w przypadku pomp wody MEYLE-HD dodatkowo 4-letnią gwarancję. Warunkiem gwarancji[1] jest płukanie układu chłodzenia.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony