Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

Artykuł sponsorowany

miesiąc temu  02.12.2020, ~ Administrator   

Dobra szczotka PROLINE czyści lepiej

Mechaniczne usunięcie rdzy jest niezbędne, aby z powodzeniem zabezpieczyć, czy też odnowić elementy metalowe. Nawet kiedy skorzystamy z preparatu antykorozyjnego – zawsze, dla lepszego efektu, rdzy trzeba pozbyć się mechanicznie. Nie ma lepszej metody jak użycie szczotki drucianej.

Narzędzie z drewnianą rączką znane jest od lat. Jeśli stawiamy na wygodniejszą pracę lepiej wybrać nowocześniejszą konstrukcję z tworzywa sztucznego. Szczotka wykonana w tej technologii jest lżejsza i co bardzo istotne ma doskonale wyprofilowaną rękojeść znakomicie dopasowującą się do dłoni. Poza tym łatwo utrzymać ją w doskonałym stanie wizualnym. Tworzywa sztuczne są bowiem odporne na zabrudzenia i łatwo je czyścić.

Oferta rynkowa narzędzi Proline została rozszerzona o rodzinę ręcznych szczotek technicznych. Łącznie do sprzedaży trafiło aż 9 nowych produktów. Możesz je obejrzeć w galerii zdjęć poniżej!

Wszystkie wykonane są w jednorodnej konwencji technologicznej i kolorystycznej. Każdy model ma znakomicie wyprofilowaną rękojeść, a w części roboczej wykorzystano najwyższej jakości materiały służące do czyszczenia różnych podłoży. Mamy zatem dwa modele (32613, 32614), w których włosie stanowi tradycyjny drut stalowy. Będzie on idealny do czyszczenia płaszczyzn stalowych, spoin i usuwania zanieczyszczeń ze wszystkich materiałów z wyłączeniem stali nierdzewnej. W przypadku tej ostatniej należy użyć szczotki z włosiem z takiej właśnie stali. W ofercie PROLINE tego typu modele oznaczone zostały numerami 32623, 32624.

Bez obaw możemy nim czyścić elementy ze stali nierdzewnej mając pewność, że nie stracą one swojej odporności na korozję. W przypadku kiedy zabrudzenia nie są mocno osadzone lub po prostu istnieje obawa spowodowania uszkodzenia oczyszczanych elementów najlepiej będzie wykorzystać szczotki z włosiem nylonowym. Szczotki z nylonowego włókna ściernego przeznaczone są do nieagresywnego czyszczenia powierzchni metali nieżelaznych, metalu stali zwykłej i nierdzewnej, drewna, tworzyw sztucznych, blach powlekanych. W ofercie PROLINE tego typu szczotki noszą oznaczenie: 32643, 32644.

Jeżeli w czasie czyszczenia nie możemy dopuścić do możliwości powstania przypadkowej iskry, trzeba skorzystać ze szczotek z włosiem wykonanym z mosiądzu. Oczywiście takie rozwiązanie znajdziemy również wśród nowości PROLINE (32663, 32664).

W zależności od rodzaju zastosowanego włosia, szczotki PROLINE dostępne są w dwóch typach rozmiarowych. Mniejsze – mają długość 260 mm, ale wyposażono je w większą ilość materiału ściernego. W tych modelach mamy 4 rzędy włosia, po 16 punktów. Dzięki temu osiągamy bardzo dużą wydajność czyszczenia. W szczotkach dłuższych włosia jest nieco mniej. Większą precyzję zapewniają trzy rzędy po 19 punktów.

Godne odnotowania jest także to, że dłuższe szczotki PROLINE wyposażono w twardy zdzierak. Jest on umiejscowiony na górnej części rękojeści i służy do usuwania największych zabrudzeń. Za jego pomocą czyszczenie jest bardzo wydajne i szybkie.

Na zakończenie warto dodać, że w ofercie PROLINE znajdziemy także uniwersalny zestaw trzech szczotek (32603). Decydując się na ich zakup otrzymujemy wszechstronny pakiet składający się ze szczotki z włosiem ze stali nierdzewnej, nylonu oraz mosiądzu.

Nowe techniczne szczotki druciane PROLINE to ciekawa propozycja na uzupełnienie wyposażenia narzędziowego warsztatów samochodowych. Dzięki temu wiele prac można będzie wykonać szybciej i dokładniej niż dotychczas.

Więcej informacji o produkach na stronach PROLINE. Kliknij TUTAJ.

GALERIA ZDJĘĆ

Szczotka 32603 oraz 32604
Szczotka 32613 praz 32614
Szczotka 32623 oraz 32624
Szczotka 32633 oraz 32634
Szczotka 32643 oraz 32644
Dobra szczotka PROLINE czyści lepiej

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony