Narzędzia w warsztacie

temat miesiąca

Narzędzia w warsztacie

11 miesięcy temu  13.07.2017, ~ Administrator   

Elektronarzędzia dla profesjonalistów [TEMAT MIESIĄCA]
Strona 1 z 2

O tym, że kluczem do sukcesu w warsztacie są m.in. dobre narzędzia, wie każdy profesjonalista. Dziś przedstawiamy produkty niemieckiej firmy Metabo – producenta profesjonalnych elektronarzędzi, który ma w swojej ofercie także szeroką gamę osprzętu. Przyjrzymy się sprężarkom powietrza, mieszadłom oraz szlifierkom.

Poręczne, solidne, łatwe w transporcie – bezolejowe sprężaki powietrza

Metabo ma w swojej ofercie 18 sprężarek oraz ponad 60 narzędzi oraz akcesoriów do pracy ze sprężonym powietrzem. W ostatnich latach pojawiły się cztery nowe modele sprężarek bezolejowych - POWER 180-5 W OF; POWER 200-10 W OF; POWER 280-20 W OF i POWER 400-20 W OF ze zbiornikami od 5 do 20 litrów. Są zwarte, mobilne i wytrzymałe.

Do silników o mocy 1,7 kW  sprężarki nie muszą być smarowane olejem, co oznacza, że mogą być transportowane we wszystkich pozycjach. Wycieki oleju są przeszłością. Dzięki mniejszej wadze, kompaktowej konstrukcji i wyważonej pozycji uchwytów, można je łatwo przenosić do miejsca pracy i wokół niego. Przewożenie ich w samochodzie też nie stanowi problemu. Sprężarki o mocy 280-20 W OF i mocy 400-20 W OF są wyposażone w duże, pełne gumowe opony, dzięki czemu można je łatwo przeciągnąć przez miejsce do obszaru aplikacji za pomocą zintegrowanej i przedłużonej rączki. Ponadto oba modele mogą być wyposażone w etui Metabo MetaLoc oraz wszystkie standardowe etui i pudełka dostępne na rynku. Trzy silniejsze kompresory mają zintegrowane, składane haczyki oczkowe, które można wykorzystać do prostego i łatwego przyłączenia do żurawia, co umożliwia transportowanie do wyższych poziomów rusztowania lub lokalizacji na dachu.

Stabilna rama cylindryczna chroni wszystkie cztery sprężarki przed uszkodzeniem. Sprężarka o mocy 400-20 W OF jest bardzo cicha i dlatego nadaje się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych lub w budynkach mieszkalnych. Zapewnia wysoką wydajność powietrza przy niskim zużyciu energii, nie wymaga dużo konserwacji i jest wyjątkowo wytrzymała i zalecana do ciągłego użytkowania. Cztery nowe sprężarki są już dostępne w sprzedaży.

Mocne mieszanie nowymi mieszadłami Metabo

Farby, lakiery, zaprawy i materiały podkładowe - do mieszania zarówno cieczy, jak i lepkich materiałów, Metabo wprowadza na rynek cztery nowe, wytrzymałe i wydajne mieszadła.

Dzięki modelom RWE 1020, RWEV 1200, RWEV 1200-2 i RWEV 1600-2 Metabo oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania. RWE 1020 i RWEV 1200 są szczególnie przydatne do lekkich cieczy, takich jak farby i lakiery. Podczas mieszania lepkich materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton lub lepka zaprawa, specjaliści z branży budowlanej mogą korzystać z dwóch szybkich maszyn RWEV 1200-2 i RWEV 1600-2, z których oba zapewniają maksymalną moc nawet w zakresie niskich obrotów. Ergonomiczna rączka równoległa pozwala na dość komfortową pracę. Elektronika Vario (VTC) w trzech najbardziej wydajnych narzędziach pozwala na wygodne operowanie elektronicznie regulowanymi prędkościami dostosowanymi do materiału. Dzięki elektronicznemu rozruchowi można rozpocząć mieszanie bez tzw. „rozbryzgów”, nawet przy lekkich cieczach.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ kolo z kolobrzega 1 10 miesięcy temuocena: 100%  No mam dwa urządzenia z Metabo i muszę powiedzieć że dają radę. już kilka ładnych lat
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony