Narzędzia w warsztacie

Wydarzenia

ponad rok temu  09.05.2022, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 2 minuty

Kennametal opracował metodę wydłużenia żywotność narzędzi

Nowe gatunki węglika KCK20B i KCKP10 firmy Kennametal zapewniają dłuższą żywotność narzędzi. To także zwiększenie produktywność przy obróbce żeliwa i żeliwa z grafitem wernikularnym.

Kennametal wprowadza nowe gatunki węglika KCK20B i KCKP10 do produkcji płytek wymiennych, zapewniając większą odporność na zużycie i do 30% dłuższą żywotność narzędzia podczas obróbki elementów z żeliwa i żeliwa z grafitem wernikularnym. Oba gatunki zapewniają większą produktywność i stałą, powtarzalną wydajność podczas operacji obróbki zgrubnej, półwykańczającej i wykańczającej.

Płytki wymienne produkowane w nowych gatunkach węglika są dostarczane ze złotą warstwą wierzchnią do łatwej identyfikacji zużycia, zapewniając maksymalną trwałość każdej krawędzi skrawającej.

- Nowe gatunki są produkowane z wykorzystaniem techniki impulsowego napylania magnetronowego dużej mocy (High-Power Impulse Magnetron Sputtering - High-PIMS), zapewniającej gładszą powierzchnię płytki i optymalne przyleganie warstwy, a w konsekwencji mniejsze zużycie powierzchni przyłożenia - jednej z głównych przyczyn zużycia płytek - powiedział Gil Getz, menadżer produktu z Kennametal.

Zwraca on uwagę, że nowa technika powlekania zwiększa również wytrzymałość krawędzi skrawającej. Zapewnia to wysokowydajne frezowanie szerokiej gamy stopów żeliwa, w tym również sferoidalnego i żeliwa z grafitem wernikularnym.

KCK20B i KCKP10 nadają się do obróbki na mokro i na sucho m.in. piast wirników stosowanych w wiatrakach, obudów pomp, zwrotnic i obudów przekładni maszyn oraz komponentów samochodowych, takich jak wały korbowe i głowice cylindrów. Podczas, gdy KCK20B zapewnia większą produktywność przy obróbce zgrubnej i półwykańczającej, KCKP10 znajduje zastosowanie przy obróbce wykańczającej, ale sprawuje się również wyjątkowo dobrze podczas profilowania i frezowania kopiowego żeliwa i stali o twardości do 45HRC.

- Klientom, dla których szczególnie uciążliwe są przestoje związane z wymianą narzędzi i koszty oprzyrządowania, gatunki KCK20B i KCKP10 pozwalają ogromnie zwiększyć żywotność narzędzi - powiedział Getz.

- A dla tych, którzy chcą zwiększyć wydajność, nowe gatunki również stanowią doskonałe rozwiązanie. Tak czy inaczej, zapewniają one korzyści każdemu warsztatowi obrabiającemu żeliwo». Kliknij tu, aby uzyskać więcej informacji: KCK20B™ & KCKP10™.

Fot. Kennametal Inc

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony