Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

9 miesięcy temu  02.09.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

Mocnym maszynom dorównują najlepsze narzędzia

MILWAUKEE® rozgrzało Katowice do czerwoności! Jako partner zawodów driftingowych, producent elektronarzędzi przygotował atrakcje nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim entuzjastów mechaniki samochodowej. 

Red Bull Car Park Drift to seria zawodów driftingowych, która ma już 14 lat. MILWAUKEE® zostało jednym z głównych partnerów pierwszej edycji w Polsce, która w Katowicach w dniach 13-14 sierpnia br. zgromadziła aż 10 000 kibiców na trybunach oraz 100 000 widzów na platformach streamingowych. Motosporty to oczko w głowie lidera akumulatorowych narzędzi, które doskonale sprawdzają się w zakresie diagnostyki silników i elektryki, konserwacji kół, hamulców, zawieszenia i karoserii.

- To kolejne ekstremalne zawody motoryzacyjne, których jesteśmy partnerem technologicznym. Z naszych narzędzi korzysta m.in. zespół Kuby Przygońskiego, finalisty Rajdu Dakar, Erika Caisa z WRC, najlepszego polskiego żużlowca Bartosza Zmarzlika i mistrza Hard Enduro, Łukasza Kurowskiego. Mistrzowie kierownicy oczekują, że ich maszyny, a co za tym idzie, również narzędzia, którymi są serwisowane i udoskonalane, sprostają nawet najbardziej wymagającym warunkom. Udowadniamy, że narzędzia MILWAUKEE® i akcesoria do nich doskonale sprawdzają się niezależnie od sytuacji i wyzwań, z którymi mierzą się mechanicy – mówi Janusz Mitko, CEE Regional Marketing Manager MILWAUKEE®.

Wśród uczestników nie zabrakło wielokrotnego Mistrza Polski w Drifcie, finalisty Rajdu Dakar – Kuby Przygońskiego. Do jego samochodu ustawiła się kolejka fanów, którzy z zapałem czekali na spotkanie z nim, wspólną przejażdżkę i pamiątkowe zdjęcia. 

– W powietrzu czuć entuzjazm. Jazda bokiem dostarcza adrenaliny, motywuje do sięgania po więcej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca doświadczonych i zaangażowanych mechaników, którzy zadbali o nasze maszyny w Strefie Serwisowej MILWAUKEE®. Szybkie samochody, ryk silnika, pasja, rywalizacja, siła. Fani motoryzacji mogli przeżyć niezapomniany, sportowy spektakl – powiedział Jakub Przygoński.

Strefa Serwisowa MILWAUKEE® 

MILWAUKEE® z myślą o profesjonalistach przygotowało specjalną Strefę Serwisową. Tam zespoły drifterów otrzymały wsparcie mechaników marki i mogły skorzystać z profesjonalnych narzędzi, takich jak subkompaktowy kompresor, który dzięki ultralekkiej konstrukcji umożliwia łatwe pompowanie kół, przegubowa lampa warsztatowa o mocy 1200 lumenów, brzeszczot TORCH™ NITRUS CARBIDE™ z pojedynczo lutowanymi zębami z węgli wolframu, czy warsztatowy must have - akumulatorowy klucz udarowy M12™. Przy wózkach narzędziowych można było spotkać chętnych do przetestowania narzędzi MILWAUKEE® w ekstremalnych warunkach.

Red Bull Car Park Drift to dwudniowe zawody polegające na punktowanych przejazdach indywidualnych z wymijaniem przeszkód. Pierwszego dnia odbywają się treningi i kwalifikacje, a drugiego seria przejazdów finałowych.  W Katowicach pierwszy na podium stanął Piotr Więcek. Będzie miał on okazję zmierzyć się z innymi laureatami krajowych konkursów w światowym finale i zdobyć tytuł „Drift King 2022”. Ich zmagania będziemy mogli zobaczyć już w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony