Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

miesiąc temu  01.12.2020, ~ Administrator   

Na problem z akumulatorem nowoczesne rozwiązania NOCO

Zbliża się zima, a wraz z nią mogą pojawić się trudności z rozruchem samochodu. To klasyka, ale dziś każdy kierowca może sobie pomóc w o wiele prostszy sposób.

Na liście czynności z serii „Przygotowanie samochodu do zimy” powinien znaleźć się akumulator. Najprostsze z nich to oczyszczenie klem i sprawdzenie dokręcenia śrub mocujących. Bardziej zapobiegliwi skontrolują jeszcze stan techniczny baterii i ewentualnie ją podładują, a w razie potrzeby kupią nową.

Niemniej bez względu na włożony nakład pracy zawsze może dojść do awarii akumulatora - także z winy użytkownika - chociażby poprzez pozostawienie w zaparkowanym aucie włączonych świateł. Skutecznym, ale wymagającym zaangażowania innej osoby i samochodu, rozwiązaniem jest „pożyczenie prądu” za pomocą kabli rozruchowych. Dziś z taką sytuacją można uporać się samodzielnie i niemal od ręki.

Z pomocą przychodzi firma NOCO, która od ponad stu lat specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących problemów właśnie z akumulatorami samochodowymi. Chociaż jej produkty obecne są na rynkach całego świata, to niedawno zadebiutowały w Polsce i co najważniejsze w pełnej gamie.

Zasada awaryjnego rozruchu rozładowanego akumulatora pozostaje bez zmian. Do jego klem należy podpiąć kable - czerwony z plusem i czarnym z minusem. Ale w urządzeniach NOCO z serii Boost rolę drugiej końcówki pełni rodzaj power banku. Znajdująca się w środku bateria litowa jest na tyle pojemna, że gwarantuje pełną moc nawet do 80 razy na jednym ładowaniu!

Ponowne ładowanie urządzenia z serii Boost jest niezwykle proste. Można tego dokonać także podczas jazdy podłączając kabel do portu USB. W odpornej na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne obudowie zamontowano praktyczną latarkę LED. Można ją wykorzystać jako niezależne źródło światła. Cała konstrukcja została wyposażona z opatentowaną technologię chroniącą przed iskrzeniem i odwrotną polaryzacją.

Gama urządzeń rozruchowych NOCO Boost do pojazdów z instalacją 12V składa się z pięciu modeli (GB20, GB40, GB50, GB70 i GB150). Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się do pojemności - zarówno litowej baterii, jak i jednostki napędowej zamontowanej w samochodzie.

Do silników wysokoprężnych zalecane są modele od GB40. W topowe rozwiązanie, GB150, wbudowano woltomierz. Urządzeniem tym, jak i GB70, dodatkowo można zasilać także inne urządzenia 12V, np. kompresor do pompowania kół.

2020.11.30 -03- Na odwieczny problem z akumulatorem nowoczesne rozwiązania NOCO.jpg

„Urządzenia rozruchowe NOCO Boost charakteryzują się niewielką budową. Dzięki temu łatwo znajdziemy dla nich miejsce w schowku czy bagażniku samochodu. Zbliżający się okres, to nie tylko zima, ale też i święta oraz związane z nimi prezenty. Warto więc rozważyć wybór jednego z nich na upominek dla zmotoryzowanych” – mówi Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company.
Tagi: NOCO

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony