Magnum Battery od Lena Lighting stanowi odpowiedź na koncepcję kompatybilności systemu bateryjnego – wytrzymały akumulator pracuje w systemie Bosch Professional 18 V
Cóż, można tylko mieć nadzieję, że alternatywą dla rozwiązań napędzanych np. wiertarką lub wkrętarką akumulatorową są ręczne szczotki druciane. Ale jakże mało wizerunkowe to podejście!
Wydźwięk informacji o znikomym zainteresowaniu szlifierkami piast kół (i dedykowanymi tarczami szlifierskimi) wzmacnia komentarz organizacji branżowej.
– Czyszczenie powierzchni styku felgi z piastą czy usuwanie kleju po poprzednich ciężarkach to kanon czynności profesjonalnego serwisanta opon, a nie usługa premium. Bez nich nie ma możliwości, powtarzam – nie ma możliwości prawidłowego wykonania usługi – dowodzi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.
Idźmy dalej w prezentacji oczywistych narzędzi. Zaopatrzeniowcy nieraz pewnie usłyszą: do czego niby w warsztacie będzie potrzebna opalarka? Otóż generalnych zastosowań jest wiele, od najbardziej cisnącego się na usta – do opalania farby, przez rozgrzewanie materiału, suszenie, zaciskanie termokurczek, nagrzewanie blachy czy spawanie plastiku, po kładzenie folii zabezpieczającej lub imitującej lakier.
– Szczególnie te ostatnie zastosowania, z obszaru detailingu, są interesujące w ostatnich czasach. Otworzyły bowiem nowe horyzonty i możliwości dla mechaników artystów, którzy w nieinwazyjny sposób „wyleczą” nasze samochody z niedomagania skóry, czyli blachy i lakieru – argumentuje Szymon Zawada.
Obszarów zastosowania tego narzędzia jest wiele. Opalarka przyda się do nagrzania blachy, więc pomaga w usunięciu wgniotek, a rozgrzewając plastik, gwarantuje jego spawanie.
Rafał Dobrowolski
Fot. Materiały firm: Draper, Hazwerk Polska, Lena Lighting, Rooks, Würth
Komentarze (0)