Narzędzia w warsztacie

Nowości produktowe

7 miesięcy temu  29.11.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 4 minuty

Narzędzia ręczne z najnowszej oferty Würth Polska
Strona 1 z 2

W ofercie narzędzi ręcznych można znaleźć szeroki wybór produktów niezbędnych do prac budowlanych, stolarskich czy naprawczych. Najpopularniejsze są zestawy wkrętaków, klucze płasko-oczkowe, nasadowe czy z grzechotką. Aby jednak efektywnie wykonywać swoją pracę, profesjonaliści powinni dysponować narzędziami wykonanymi z najlepszych materiałów, które gwarantują trwałość i niezawodność.

Z pewnością każdego dobrego fachowca można poznać po narzędziach, jakim pracuje. Użycie profesjonalnych sprzętów to gwarancja rzetelnie wykonanej usługi, a także bezpieczeństwo – zarówno fachowcy, jak i klienta. Uniwersalne ręczne narzędzia to produkty, które przydają się niezależnie od branży, a zalicza się do spora grupa artykułów z oferty „Niezbędnik narzędziowy”

– Specjaliści potrzebują narzędzi najlepszej jakości. Powinni posiadać sprzęt, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale pozwoli w taki sposób zoptymalizować czas pracy, by był on wykorzystywany na faktyczne zadania. Nie ma bowiem nic gorszego niż problemy z narzędziami. Poza tym odpowiednie wyposażenie warunkuje to, czy praca zostanie wykonana fachowo – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska.

Wkrętaki – bez nich nie obejdzie się żaden fachowiec

Wkrętaki to jedne z podstawowych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, mają niezliczoną liczbę zastosowań. Niezwykle popularne są wkrętaki z możliwością podbijania, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego czy ślusarskiego. Można w nie uderzać młotkiem, przez co często służą do odkręcania mocno zapieczonych czy zniszczonych śrub. Wkrętaki do pobijania używane są również do demontażu mocno skorodowanych połączeń śrubowych, a także przy drobnych pracach instalatorskich i elektrycznych, w tym do kucia w tynku czy cegle. Podczas wyboru odpowiednich produktów warto zwrócić uwagę na zestaw wkrętaków do podbijania ZEBRA. Narzędzia posiadają klingę o przekroju sześciokątnym z pomocniczym uchwytem do podkręcania za pomocą klucza płaskiego. Zostały wykonane z ulepszanej stali i są przystosowane do pobijania młotkiem.

– Wkrętaki są też istotnym produktem w branży elektrycznej. Jednak praca z prądem elektrycznym wymaga zastosowania narzędzi testowanych na działanie wysokiego napięcia (powyżej 1000 VDC) o charakterystyce nieco innej niż te standardowe. Ma to na celu nie tylko osiągnięcie wysokiej wydajności lecz również gwarantuje bezpieczeństwo podczas realizowanych zadań – komentuje Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska. – Ważne, by wybierać produkty oznaczone symbolem VDE. To certyfikat nadawany narzędziom przez niemiecki instytut kontroli Verband der Elektrotechnik, czyli jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych. Testuje ono i certyfikuje m.in. narzędzia pod kątem: elektrycznym, mechanicznym, toksycznym, radiologicznym oraz termicznym – dodaje ekspert.

Oznaczenie VDE posiadają produkty oferowane przez markę Würth, w tym m.in. zestaw wkrętaków precyzyjnych VDE płaskich, zestaw wkrętaków VDE w kasecie czy wkrętaki imbusowe VDE dla elektryków.

Klucze – niezbędne w zestawie każdego majsterkowicza

W żadnym profesjonalnym zestawie narzędzi ręcznych nie powinno zabraknąć kluczy. Są one wykorzystywane do przykręcania lub odkręcania śrub oraz nakrętek o sześciokątnych łbach. Nieocenione zwłaszcza podczas wykonywania drobnych napraw i remontów. Na szczególną uwagę zasługują klucze płasko-oczkowe. Są to klucze zakończone kluczem płaskim (z jednej strony) i kluczem oczkowym (z drugiej).

W zestawie kluczy płasko-oczkowych Zebra SW6-SW22 znajduje się 17 sztuk o rozmiarach od 6 mm do 22 mm, natomiast w zestawie SW8-SW22 ZEBRA – 11 elementów od 8 mm do 22 mm. Obydwa zestawy zostały wykonane ze stali chromowo-wanadowej, czyli stali narzędziowej, wyróżniającej się świetną odpornością na ścieranie, korozję i utlenianie, a także wysoką wytrzymałością na podwyższoną temperaturę. Końcówki kluczy są ułożone pod optymalnym kątem w stosunku do rękojeści. Dzięki zastosowaniu 12-kątnej części oczkowej i obrotowi części otwartej o 15 stopni uzyskano minimalny kąt obrotu 30 stopni przy użyciu dowolnej strony klucza.

Innym istotnym rodzajem kluczy są klucze nasadowe. Umożliwiają one skręcanie oraz odkręcanie nakrętek, śrub czy śrubokrętów. Istnieją dwa główne rodzaje zestawów kluczy nasadowych: metryczne i calowe. W ofercie marki Würth znajduje się zestaw kluczy nasadowych 1/4 + 1/2 cala ZEBRA składający się z 56 elementów. Ten rozbudowany zestaw do bardzo szerokiego zakresu zastosowań posiada pokrętła z grzechotką z tarczą do zmiany kierunku pracy.

Natomiast sprawne dokręcenie zagwarantują klucze z grzechotką. Pozwalają one na szybkie i solidne dokręcanie i odkręcanie śrub i nakrętek w ograniczonych przestrzeniach. Modele marki Würth – z napędem 1/2 i 1/4 cala ZEBRA – wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która zapewnia wysoką wytrzymałość. Produkty mają możliwość regulacji obrotów w prawo i lewo, a trzpień stożkowy ułatwia pozycjonowanie i wyrównanie otworów przy skręcaniu.

Profesjonalna obsługa narzędzi dzięki lampie czołowej

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony