Narzędzia w warsztacie

Warto wiedzieć

3 miesiące temu  02.06.2023, ~ Michał Żak,   Czas czytania 3 minuty

Narzędzia zastępcze w 30 punktach kraju

Nagły brak używanego na co dzień środka transportu czy nawet krótki brak dostępu do narzędzi wykorzystywanych w codziennej pracy jest problemem. Rozwiązanie tego problemu jednak istnieje: jest nim usługa Milwaukee Narzędzia Zastępcze. W dodatku darmowa.

Znaczenie ciągłości pracy rozumie każda firma realizująca projekty, czy produkcyjne, instalatorskie, czy budowlane. W tych branżach zadania z reguły nie mogą czekać do jutra. Zerwane łańcuchy dostaw, a w efekcie niedobory zamówionych materiałów czy podzespołów, powodujące wymuszony przestój w pracy, potrafią zatrzymać niejedną firmę przemysłową. Zjawisko to można było odczuć szczególnie mocno w okresie pandemii w wielu branżach, w tym budowlanej. Zamknięcie serwisu samochodowego w szczycie sezonu wymiany opon również będzie wiązać się ze stratami. Innym przykładem jest sytuacja, gdy samochód – stanowiący np. narzędzie pracy handlowca – musi udać się do serwisu lub na dłuższy przegląd.

Sposób na pełną gotowość do pracy, bez przestojów

- Uziemienie handlowca w takim przypadku to rzecz nie do pomyślenia, dlatego biznes automotive i ubezpieczeniowy wypracował rozwiązanie w postaci auta zastępczego. Uznaliśmy, że na równie poważne traktowanie zasługuje także branża budowlana, instalatorska i wszystkie inne wykorzystujące nasze rozwiązania, których brak oznacza dla nich widmo przestojów w pracy. Dlatego stworzyliśmy dla nich usługę Narzędzia Zastępcze - mówi Paweł Żak, Territory Sales Manager Milwaukee, amerykańskiej marki oferującej wysokiej klasy elektronarzędzia dla profesjonalistów.

Wielu usług nie da się wykonywać bez potrzebnego parku narzędziowego. Problem w tym, że narzędzia – jak każdy sprzęt – potrzebują niekiedy okresowej przerwy, np. serwisowej. Co wtedy? Dzięki rozwiązaniu Milwaukee wizja pracownika pozbawionego narzędzia pracy – a w efekcie niedotrzymanych terminów – staje się tylko wspomnieniem.

Wkrętarka za wkrętarkę, szlifierka za szlifierkę

Z usługi Narzędzia Zastępcze mogą korzystać klienci oddający swój sprzęt Milwaukee do autoryzowanego serwisu marki (Centrum Serwisowego TTI). Klient może wówczas otrzymać narzędzie alternatywne, o zastosowaniu podobnym do tego, które oddał – na czas prowadzonych prac serwisowych. Warunek: sprzęt został nabyty u autoryzowanego dystrybutora. Z usługi można skorzystać (tj. odebrać niezbędne narzędzie zastępcze) u wybranych dealerów Milwaukee. Na mapie Polski jest już około 30 takich punktów.

- Z narzędziami zastępczymi użytkownicy zyskują pewność, że prace będą wykonywane bez przestojów, opóźnień czy niepotrzebnych kosztów wynajmu brakującego sprzętu. Utrzymanie płynności zadań, które realizują profesjonaliści z branży budowlanej, elektrycznej, stolarskiej i wielu innych, przekłada się wprost na efektywność finansową firmy. Dzięki usłudze Narzędzia Zastępcze pomagamy naszym klientom zabezpieczać się na wypadek przestoju i uniknąć groźby utraty zaufania klientów - mówi Paweł Żak z Milwaukee.

Pandemia i ówczesne problemy z zerwanymi łańcuchami dostaw sprawiły, że firmy szukają rozwiązań, z którymi będą mogli minimalizować ryzyko strat wynikających z przestoju. Ten sam mechanizm ma zastosowanie do wykorzystywanego parku narzędziowego. Świadomość, że wybierając narzędzia Milwaukee firma ma zapewniony w razie potrzeby sprzęt zastępczy pozwala na planowanie harmonogramów prac bez obaw o przestoje.

Fot. Milwaukee

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony