Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

8 miesięcy temu  16.11.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

NTN Europe wprowadził gamę specjalnych narzędzi, niezbędnych dla każdego mechanika

firma NTN Europe wprowadziła na rynek europejski gamę narzędzi technicznych, specjalnie dostosowanych do wymiany i montażu części precyzyjnych. Jest to gama 130 narzędzi CLAS, zatwierdzonych przez SNR.

Uzupełnia ona ofertę usług wiodącego światowego producenta części i ma na celu pomóc warsztatom w przeprowadzaniu niezawodnych, skutecznych i długotrwałych napraw.

Na rynku części zamiennych 95% zwrotów z warsztatów jest spowodowanych błędami montażowymi związanymi z niedostateczną znajomością produktu, etapami montażu lub użyciem narzędzi nieodpowiednich do danego zadania. Firmy NTN Europe i CLAS, postanowiły przeciwdziałać takim sytuacjom, wprowadzając na rynek serie wysokiej jakości narzędzi.

Opierając się na 25 latach doświadczenia i badania potrzeb rynku w zakresie wyposażenia warsztatowego, jesienią 2023 roku wprowadzono na rynek europejski gamę narzędzi specjalnie dostosowanych do produktów SNR.

- Wymiana łożyska koła, kolumny McPersona i zestawu napędu rozrządu nie może być improwizowana. Produkty SNR to precyzyjne części, które wymagają odpowiedniego oprzyrządowania, aby zagwarantować niezawodne i długotrwałe działanie - wyjaśnia Agathe VISSAC, menedżer produktu ds. oprzyrządowania w NTN Europe.

Dzięki tej współpracy NTN Europe i CLAS wspólnie opracowały zróżnicowaną gamę 130 referencji, obejmujących ofertę produktów SNR do napraw mechanicznych w bardzo dużej liczbie pojazdów. Każdy element tej gamy, od kompletnych zestawów aż po niezbędne pojedyncze narzędzia, został skrupulatnie przetestowany i zatwierdzony przez ekspertów mechaniki pojazdowej firmy SNR. Narzędzia te łączą najlepszą wiedzę techniczną Grupy NTN z unikalnym doświadczeniem CLAS w zakresie narzędzi.

Skład asortymentu narzędzi

Po stronie podwozia 30 referencji umożliwia :
- Pracę nad łożyskami kół i zawieszeniem we wszystkich generacjach pojazdów,
- Pokrycie 80% zapotrzebowania rynku na wymianę przekładni CVJ.

Po stronie silnika:
- 100 referencji narzędziowych

Co wyróżnia te narzędzia ?

  • Jakość wykonania
  • Dostosowanie do części SNR
  • Gama dedykowana jest silnikom 1.2L PureTech, których usterki są obecnie dobrze znane wśród mechaników. Wymagają one bowiem szczególnej uwagi i precyzyjnego wyposażenia ze strony warsztatów.
  • CLAS zaprojektował i opracował zacisk prętowy specjalnie dla gamy narżedzi SNR. Ułatwia on montaz i demontaz problematycznych skrzyń biegów. Te szczypce blokujące umożliwiają dokręcenie pierścienia osadzonego na wale skrzyni w celu wymiany uszczelki (miski)

Dodatkowe usługi NTN

Jako uzupełnienie oferty narzędzi, NTN Europe będąc świadomym wysokiego wskaźnika zwrotów, spowodowanych błędami w motażu i demontżu częsci, od kilku lat oferuje swoim klientom materiały techniczne, które wspomagają codzienna pracę warsztatu.

- Arkusze Tech'Infos zawierające porady i wskazówki dotyczące udanego montażu,

- Kanał YouTube SNR AUTOMOTIVE POLSKA zawierający samouczki techniczne dotyczące produktów SNR i NTN, filmy o innowacjach, wydarzeniach i najważniejszych wydarzeniach rynkowych.

Więcej informacji na temat narzędzi Clas oraz całej oferty firmy NTN znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony