Narzędzia w warsztacie

Wyposażenie warsztatu

Narzędzia w warsztacie

Klimatyzacja

5 miesięcy temu  25.05.2020, ~ Administrator   

Ozonowanie zyskuje zwolenników. Popularność zyskują lampy UV-C
Strona 1 z 2

Ozonowanie pojazdów stopniowo, ale sukcesywnie zyskuje grono wiernych zwolenników. Dzięki szybkiej i relatywnie prostej usłudze kierowca otrzymuje pojazd wolny od bakterii, wirusów i pleśni, z odświeżonym układem klimatyzacyjnym. W dobie epidemii koronawirusa ozonowanie jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu, bo kierowcy po wizycie w warsztacie są pewni, że otrzymują pojazd nie tylko czysty, ale przede wszystkim bezpieczny, którym bez ryzyka mogą poruszać się wraz z rodziną.

W czasach pandemii bez obaw jeździmy praktycznie wyłącznie swoim własnym samochodem, żaden inny środek lokomocji nie zapewni nam większej gwarancji bezpieczeństwa. Aby i nasze własne auto nie było zagrożeniem, warto dbać o odpowiednią konserwację klimatyzacji i częste ozonowanie auta.

Nauka wielokrotnie wykazała, że wirusy są bardziej wrażliwe niż bakterie, a wśród wirusów najbardziej wrażliwe są te, które mają osłonkę lipidową na zewnątrz. Do nich należy SARS-CoV-2. Jeśli cokolwiek zmienimy w tej osłonce, wirus traci możliwości infekcji. Ozon niszczy nowego wirusa. Ozonowanie wnętrza samochodu jest na dziś bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem w warsztatach samochodowych - mówił w rozmowie z portalem warsztat.pl prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, prowadzący szkolenia w zakresie ozonowania.

Wiele wskazuje na to, że pandemia Covid-19 sprawi, iż dokładna dezynfekcja, taka jak ozonowanie, stanie się rutynową usługą nie tylko w warsztatach samochodowych, ale w autoryzowanych serwisach, myjniach, wypożyczalniach samochodów czy stacjach szybkiej obsługi. Ozonatory z powodzeniem wykorzystywać można nie tylko w przypadku segmentu automotive, ale praktycznie do dezynfekcji wszystkich pomieszczeń. Zresztą nie tylko ozonatory, równie skutecznym rozwiązaniem są m.in. lampy UV-C Sterilion dostępne w ofercie Inter Cars.

Lampy UV-C Sterilion przeznaczone są do dezynfekcji powierzchni, a wykorzystując światło ultrafioletowe są jednymi z najskuteczniejszych urządzeń mogących usunąć z powierzchni wirusy, bakterie i grzyby. Są również w stanie zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Działanie urządzenia jest banalnie proste – wystarczy skierować lampę bezpośrednio na powierzchnię i odczekać wskazany przez producenta czas, a urządzenie skutecznie zabije drobnoustroje. Ponieważ jego działanie silnie oddziałuje na skórę i oczy człowieka, podczas dezynfekcji należy zachować szczególnie środki ostrożności i bezwzględnie unikać kontaktu ze strumieniem świetlnym. Lampa o mocy 36W (indeks w Inter Cars: LENA 243943) dezynfekuje przestrzeń ok. 15 m2, o mocy 72W – 25 m2 (indeks w Inter Cars: LENA 243905), a 108W aż 35 m2 (indeks w Inter Cars: LENA 243967).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony