Narzędzia w warsztacie

Warto wiedzieć

10 miesięcy temu  26.05.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Porządek w narzędziach - klucz do sprawnej pracy

W sprawnej pracy warsztatu samochodowego równie ważny jak dobre narzędzia jest też sposób ich przechowywania. Warto przyjrzeć się systemowi PACKOUT™ od Milwaukee, który sprawdzi się doskonale w warsztatach stacjonarnych, ale też mobilnych.

Modułowy System Przechowywania PACKOUT™ został tak zaprojektowany, by każdy użytkownik indywidualnie mógł zorganizować sobie pracę narzędziami "po swojemu". Do wyboru mamy ponad 100 kombinacji zestawu. Można dowolnie łączyć i wymieniać poszczególne elementy z szerokiej oferty wszechstronnych i wytrzymałych skrzyń, organizerów i toreb na narzędzia.

Elementem podstawowym systemu jest SKRZYNIA PACKOUT™ 1, wykonana z odpornych na uderzenia polimerów, z kołami 9" zaprojektowanymi do jazdy po każdej nawierzchni. Umożliwia ona transport materiałów o wadze nawet do 113 kg. Wbudowana rękojeść zapewnia możliwie najwygodniejszy chwyt oraz pełną kontrolę podczas transportu.

Wykonane z nylonu balistycznego 1680D plecaki i torby z metalowymi zapięciami, suwakami i zatrzaskami zapewniają maksymalną wytrzymałość konstrukcji. Odpinane pasy na ramiona umożliwiają jeszcze wygodniejsze przenoszenie.

Dzięki ujednoliconemu systemowi łączenia elementów, wszystkie skrzynie, organizery, torby i plecaki można bezpiecznie mocować tworząc jeden zestaw, aby usprawnić sobie ich transport. To sprawdzi się w sposób szczególny w mobilnych warsztatach samochodowych.

Organizery wyposażone są w kosze, które można zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Specjalnie wyprofilowana pokrywa zabezpiecza kosze przed przemieszczaniem się ich zawartości podczas transportu.

TUTAJ znajdziecie konfigurator, który pozwolić zaprojektować Wam system do przechowywania narzędzia stworzony idealnie pod Wasze potrzeby.

Narzędzia od MILWAUKEE®

Wydajne klucze udarowe to obowiązkowe wyposażenie każdego warsztatu. Warto zwrócić uwagę na bezprzewodowy klucz M18 FMTIW2F12 z 881 Nm momentu zrywającego i 745 Nm momentu dokręcania. Waga wraz z akumulatorem to 2,3 kg. Łączna długość narzędzia to tylko 152 mm, co czyni z niego wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie idealne do stosowania w ograniczonej przestrzeni, na przykład w pracach przy silniku czy zawieszeniu. Wachlarz zastosowań poszerzają dodatkowo cztery tryby Drive Control, czyli przełączania pomiędzy różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego. Na czwartym biegu, zastosowano system automatycznego wyłączania – po przekroczeniu momentu obrotowego powyżej 47 Nm, urządzenie automatycznie się zatrzymuje.

W warsztatach wulkanizacyjnych szczególnie praktyczny będzie klucz M18 ONEFHIWF12-502X z imponującym momentem zrywającym 1898 Nm. Kompaktowy rozmiar, jedynie 213 mm długości, umożliwia pracę również w miejscach o ograniczonym dostępie. Wyjątkową kontrolę przy usuwaniu śrub zapewni Tryb 4 w systemie DRIVE CONTROL, z maksymalnym momentem zrywającym przy maksymalnych obrotach, które następnie zmniejszają się do 750 obr./min.

Do warsztatów blacharskich i lakierniczych

Imponująco wygląda też oferta narzędzi dla warsztatów blacharskich i lakierniczych. MILWAUKEE® oferuje różnego rodzaju wiertarko wkrętarki, nitownice, szlifierki, pilniki taśmowe, pistolety do klejów do szyb i mas, polerki bezprzewodowe oraz ogromną gamę oświetlenia warsztatowego, w tym specjalną lampą ułatwiającą dobór właściwego koloru lakieru (M12CML). Pełną ofertę znajdziecie TUTAJ.

Jednym z ciekawszych produktów jest M18 FUEL™ - polerka mimośrodowa o skoku 21 MM. Zapewnia taką samą wydajność, jak sieciowe odpowiedniki, co umożliwia wykonanie zarówno prac wykończeniowych, jak i bardziej wymagających poprawek. Gniazdo akumulatora obrócone jest o 90° z dodatkową przestrzenią ponad 50 mm, dzięki czemu zapobiega się kontaktowi z lakierem i umożliwia się trzymanie narzędzia w pozycji poziomej lub pionowej.

GALERIA ZDJĘĆ

Porządek w narzędziach - klucz do sprawnej pracy
Porządek w narzędziach - klucz do sprawnej pracy
Porządek w narzędziach - klucz do sprawnej pracy

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony