ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Narzędzia w warsztacie

Wyposażenie warsztatu

Narzędzia w warsztacie

11 miesięcy temu  20.07.2018, ~ Administrator   

Profesjonalny warsztat pracy

Wózek narzędziowy Bahco z nadstawką

Większość specjalistów staje przed problemem organizacji i wyboru właściwego warsztatu pracy, który pozwoli w pełni wykorzystać swoje możliwości. Dotyczy to doboru wyposażenia warsztatowego, w tym narzędzi ręcznych niezbędnych do montażu i demontażu części zamiennych. 

Pytanie brzmi: czy przy tak szerokiej ofercie rynku łatwo dokonać właściwego wyboru? Czy przy najprostszych pracach używamy ekonomicznych narzędzi, a może jednak warto zaopatrzyć się w profesjonalną markę? W tym artykule zamierzamy przyjrzeć się podstawowym produktom, bez których praca okazuje się niemożliwa. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z nowych, czasami specjalistycznych rozwiązań w typowych narzędziach ręcznych. Długotrwała praca jest bowiem dużym obciążeniem dla mięśni mechanika. Dlatego każda zmiana, innowacyjne rozwiązanie, każdy drobny szczegół powodujący obniżenie wagi narzędzia czy poprawę jego właściwości bądź ergonomii ma istotne znaczenie. Poszukiwanie tego typu, na pozór prostych rozwiązań jest dla producentów narzędzi nie lada wyzwaniem.
Bahco to marka profesjonalnych narzędzi dla warsztatów. Obszerny asortyment zawierający ponad 15 000 produktów, 11 zakładów produkcyjnych w Europie i ponad 150 lat doświadczeń w rozwoju, produkcji narzędzi ręcznych sprawiają, że firma jest idealnym partnerem dla tych, którzy cenią indywidualne rozwiązania narzędziowe. Dzięki ergonomicznym narzędziom ręcznym uzyskujemy wydajność i bezpieczeństwo pracy. Zapewniają one bowiem wysoki poziom kontroli, komfort i precyzję. Wszystkie narzędzia oznaczone dodatkowo logo Ergo zostały skonstruowane, sprawdzone i wyprodukowane zgodnie z naukowym programem rozwojowym.
Przyjrzyjmy się zatem typowym narzędziom warsztatowym. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi w rękach mechanika to oczywiście klucz płaski, płasko-oczkowy lub „oczko” z grzechotką. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego? Cienka i zwarta główka klucza umożliwia łatwy dostęp do trudnych miejsc. Tolerancja wykonania części chwytnej i profil oczka zwiększają trwałość narzędzia, a także nie niszczą nakrętki śruby. Narzędzie nie dotyka narożników nakrętki i nie odkształca ich, a moment jest przykładany bezpośrednio na jej boki. Dodatkowo przekrój rękojeści w kształcie litery U zapewnia wygodny uchwyt i lepsze wsparcie kciuka. Klucze grzechotkowe to natomiast oszczędność czasu. Pracuje się nimi szybciej i wydajniej. Wszystkie te cechy znajdziemy właśnie w narzędziach Bahco. 
Kolejne popularne narzędzie w warsztacie samochodowym to oczywiście zestaw nasadek. Bahco oferuje szeroki zakres nasadek, grzechotek i akcesoriów na potrzeby profesjonalnych użytkowników. Wysokiej jakości stal stopowa połączona ze specjalną obróbką cieplną daje wytrzymałość, twardość i odporność na zużycie. Dostępne są jako małe podstawowe lub rozbudowane duże zestawy nasadek i kluczy do realizacji najbardziej wymagających zadań. Ofertę uzupełnia szeroki zakres nasadek udarowych, przedłużek, przegubów kulowych i adapterów do efektywnego użycia z narzędziami udarowymi. Profesjonalne nasadki udarowe są dostępne dla każdego zastosowania, w najbardziej zmiennych warunkach. Ultraodporne akcesoria do narzędzi mechanicznych Bahco są idealne do realizacji najbardziej wymagających zadań i gwarantują bezpieczeństwo pracy. Asortyment nasadek udarowych obejmuje rozmiary metryczne i calowe, długości standardowe i głębokie, a także nasadki magnetyczne, cienkościenne – wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom właściwe narzędzia do wykonywanej pracy. Do wymienionych nasad Bahco oferuje nowy, szeroki zakres narzędzi pneumatycznych zaprojektowanych i stworzonych po to, by spełniać najwyższe standardy na rynku. Asortyment zawiera w sobie ducha Bahco, ducha innowacji i najwyższej jakości, odpowiedniej do najtrudniejszych zadań i do najbardziej precyzyjnych prac, od najmniejszych aut osobowych do potężnych ciężarówek. Jest to pełna gama profesjonalnych narzędzi pneumatycznych przeznaczonych do codziennego użytku.
Warto zapoznać się także z pozostałym asortymentem narzędzi motoryzacyjnych, które znajdują się w ofercie Bahco. Podstawowe narzędzia do naprawy silnika łącznie z zestawami do ustawiania rozrządu, narzędzia do świec iskrowych i żarowych, narzędzia do pierścieni tłokowych i układu wydechowego. Odsysacze oleju, misy i zbiorniki do oleju oraz rozmaite narzędzia i klucze do odkręcania filtrów olejowych. Pełen zakres najwyższej jakości busterów i ładowarek zaprojektowanych dla samochodów osobowych i ciężarowych, nawet z najbardziej rozładowanymi akumulatorami. Bahco to również oferta narzędzi do podnoszenia – w tym hydraulicznych – do wszystkich typów pojazdów, silników i innych ciężkich części, a także składane dźwigi, podnośniki do skrzyń biegów i silników, podnośniki na kółkach, podnośniki butelkowe i pneumatyczne do szybkiego podniesienia samochodu, a także podpórki regulowane do wszystkich prac serwisowych.
Mając w pełni wyposażony warsztat, warto uporządkować go i wyposażyć w praktyczny wózek warsztatowy. Bahco oferuje bardzo szeroki asortyment przeznaczonych do ciężkiej pracy wózków narzędziowych, które zaspokoją różnorodne potrzeby użytkowników. Dostępne w wielu rozmiarach, z różną konfiguracją szuflad, blatami i w wielu kolorach. Solidna konstrukcja sprawia, że wózki wytrzymują nawet duże obciążenia.
Profesjonalne podejście do klienta, wspólna wymiana poglądów, opinii i doświadczenie w produkcji narzędzi składają się na sukces rynkowy marki. Zmieniające się wymagania użytkowników wymuszają stałe wzbogacanie oferowanego asortymentu i ciągłe poszukiwanie nowych możliwości. Na rynku profesjonalnych narzędzi tylko tacy producenci mogą liczyć na satysfakcję klientów.

Remigiusz Sylwestrzak
SNA Europe-Poland

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Klucz oczkowy otwarty do przewodów hydraulicznych
Kompaktowy podnośnik aluminiowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony