Narzędzia w warsztacie

temat miesiąca

Części i regeneracja

Narzędzia w warsztacie

11 miesięcy temu  01.07.2019, ~ Administrator   

Przyrząd do pomiaru zużycia dwumasy? Narzędzia od Sachs

Dedykowane narzędziemarki SACHS umożliwia kontrolę zainstalowanych dwumasowych kół zamachowych. fot. ZF

Strona 1 z 2

ZF Aftermarket oferuje partnerom warsztatowym szeroką gamę narzędzi SACHS, które ułatwiają serwisowanie, testowanie i montaż produktów marki. Szczególnie interesujące jest specjalistyczne narzędzie umożliwiające szybką i łatwą kontrolę dwumasowego koła zamachowego (DKZ) w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych, niezależnie od tego czy elementy zostały już zamontowane, czy jeszcze nie.

Spośród wszystkich komponentów mechanicznych w pojeździe, to właśnie sprzęgła przenoszą największe obciążenia. Przy konieczności wymiany sprzęgła, sprawdzenie dwumasowego koła zamachowego ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej naprawy. Zużyte lub uszkodzone DKZ może doprowadzić do konieczności wymiany zarówno samego koła, jak i pozostałych komponentów układu sprzęgłowego.

Przeglądy zapobiegają uszkodzeniu nowego sprzęgła

W celu szybkiej i profesjonalnej kontroli dwumasowego koła zamachowego marki SACHS, ZF Aftermarket oferuje partnerom warsztatowym specjalistyczne narzędzia wysokiej jakości. Dzięki temu, zarówno w samochodach osobowych, jak i w lekkich pojazdach użytkowych, można sprawdzić DKZ niezależnie od tego czy są one już zamontowane, czy jeszcze nie. Procedura ta zabezpiecza w skuteczny sposób nowe sprzęgła przed uszkodzeniem podczas wymiany. Przykładowo, narzędzie to pozwala sprawdzić luz jałowy oraz regularność siły tłumienia układu tłumika drgań skrętnych koła, stan łożyska osiowego oraz łożyska promieniowego. Dzięki możliwości sprawdzenia zamontowanych dwumasowych kół zamachowych, warsztaty mogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Ich demontaż nie jest już konieczny, a dodatkowy koszt związany z koniecznością użycia nowych śrub jest pomijany.

Współczesne pojazdy i nowe generacje silników oznaczają nie tylko wzrost kosztów związanych z poszczególnymi komponentami napędu, ale także samej naprawy. Oczywiście, firma ZF Aftermarket pomaga naszym partnerom warsztatowym i wspiera ich w zakresie wiedzy, praktyki oraz niezbędnych narzędzi – komentuje Richard Adgey, dyrektor ds. zarządzania produktami w ZF Aftermarket.

Narzędzie do kontroli DKZ jest częścią obszernego portfolio specjalistycznych narzędzi, z którymi ZF Aftermarket wychodzi naprzeciw zmianom wynikającym z postępu technologicznego rozwoju podzespołów marki SACHS. W ofercie znajdują się zestawy narzędzi do: centrowania tarcz sprzęgłowych w ciężarówkach, montowania sprzęgieł i kół zamachowych w samochodach osobowych i lekkich samochodach użytkowych oraz narzędzia do pomiaru bicia bocznego tarcz sprzęgłowych zarówno w pojazdach osobowych, jak
i ciężarowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ akim 1 11 miesięcy temu Ble ble ble, brak konkretów. Powinien się jeszcze znaleść w tym artykule przynajmniej zarys jak tym narzędziem można zdiagnozować dwumasę.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony