Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

Ogumienie

Serwis ogumienia

ponad rok temu  05.10.2018, ~ Administrator   

SENSOR AID – programator czujników ciśnienia TPMS

Programator Sensor Aid wyprodukowany przez firmę Cub Elecparts Inc. wyróżnia się największym pokryciem modeli aut dostępnych na rynku (deklarowane 98 proc.) oraz bezterminową i darmową aktualizacją oprogramowania i bazy obsługiwanych aut.

Z pomocą programatora Sensor Aid możemy dokonać diagnozy dowolnych czujników bezpośredniego systemu TPMS (systemu monitorowania ciśnienia w ogumieniu). Głównym przeznaczeniem programatora jest automatyczne klonowanie czujników (zamienników i OEM). Jeśli klonowany czujnik jest uszkodzony lub z rozładowaną baterią, mamy do dyspozycji klonowanie w trybie ręcznym. Można też utworzyć zamiennik czujnika bez procedury klonowania lub zaprogramować nowy „pusty” czujnik do odpowiedniego modelu auta. Klonowanie i programowanie umożliwiają czujniki Cub typu Uni Sensor.

Programator zgodny jest ze złączem OBDII - za pośrednictwem specjalnego modułu umożliwiającego odczytanie bądź nadpisanie numeru ID czujników zapisanych w komputerze pokładowym samochodu. Skanowanie czujników odbywa się bezprzewodowo przy użyciu wewnętrznej anteny - z częstotliwością 433 MHz (czujniki europejskie) lub 315 MHz (czujniki na rynek amerykański).

Dane pozyskane przez programator Sensor Aid można przesłać na komputer i obsługiwać aplikacją „Cub ID to PC” (pod system Windows) udostępnioną na dołączonej do zestawu płycie CD. Aplikacja pozwala na założenie bazy klientów i przypisanie do nich numerów ID czujników.

Wyłącznym dystrybutorem programatora Sensor Aid firmy Cub jest hurtownia Felgeo.pl. Warto tutaj wspomnieć, że dystrybutor prowadzi akcję „Czas na dobrą zmianę”, która umożliwia bezpłatną wymianę posiadanych programatorów TPMS innych firm na programator marki CUB. Szczegóły dostępne są na stronie cub-tpms.pl w zakładce „wymień urządzenie”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony