Narzędzia w warsztacie

Części i regeneracja

Narzędzia w warsztacie

4 miesiące temu  29.05.2020, ~ Administrator   

Textar: tarcza do czyszczenia piasty

Jedną z przyczyn hałasów w układzie hamulcowym są drgania powstające w czasie hamowania, które przenoszą się na poszczególne elementy układu. Tarcze hamulcowe Textar produkowane są z zachowaniem wyjątkowej precyzji, by maksymalnie ograniczyć powstawanie dźwięków z układu hamulcowego.

Tarcze Textar charakteryzują się optymalnym biciem bocznym, a różnice grubości tarczy na obwodzie zredukowane są do minimum. Zachowanie tolerancji bicia ułatwia szybsze cofanie klocków hamulcowych po zwolnieniu pedału hamulca. Po wymianie tarcz hamulcowych zawsze należy sprawdzić luz roboczy pomiędzy klockami a tarczą hamulcową. W ten sposób można uniknąć przegrzewania układu oraz nadmiernego zużycia klocków hamulcowych.

Jednak nawet najwyższej jakości tarcza hamulcowa nie będzie właściwie pracowała, jeżeli przed jej montażem piasta koła nie zostanie dokładnie oczyszczona. Wystarczy niewielka ilość rdzy lub innych zabrudzeń na piaście koła, żeby powstało niepożądane bicie tarczy hamulcowej oraz zmniejszyła się powierzchnia jej styku z piastą. A to bezpośrednio przekłada się na bicie boczne tarczy oraz hałasy w układzie hamulcowym.

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie montowane na powszechnie stosowany w warsztatach klucz udarowy 1/2". Pozwala na szybkie i łatwe oczyszczenie piasty koła. Przed montażem tarczy hamulcowej, powierzchnia styku musi być idealnie oczyszczona, po prostu musi się błyszczeć. Należy uważać, by w wyniku niewłaściwego sposobu czyszczenia nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni piasty. W każdym przypadku mechanik po montażu tarczy hamulcowej powinien przy pomocy czujnika zegarowego sprawdzić jej bicie.

“Nasz przyrząd umożliwia łatwe czyszczenie piasty koła” - mówi Wojciech Sokołowski, doradca techniczno – handlowy firmy TMD Friction w Polsce. “Efekt robi wrażenie, ponieważ zapewnia optymalny poziom bicia bocznego tarczy hamulcowej Textar.  To przekłada się na ograniczenie do minimum liczby reklamacji wynikających z pogorszenia komfortu hamowania i niewłaściwej pracy układu hamulcowego” - dodaje Sokołowski.

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie wysokiej jakości i umożliwia wielokrotne czyszczenie przy minimalnym zużyciu. Narzędzie dostępne jest w sieciach dystrybucyjnych produktów marki Textar. Dokładny opis tarczy jest dostępny w katalogu online Textar Brakebook na stronie www.brakebook.com (numer referencji: TEX1018). Marka Textar oferuje całą serię profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do serwisowania układów hamulcowych. Oferta ponad 27 narzędzi Textar została opracowana specjalnie pod kątem potrzeb warsztatowych. Dzięki temu praca przy serwisowaniu elementów układu hamulcowego jest bezpieczniejsza, szybsza i bardziej precyzyjna.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ NEONEK 2 3 miesiące temuocena: 100%  To jest albo pomyłka albo żart z tą ceną używam już z 10 lat tego zestawu do czyszczenia piasty i nie zakupiłem tego za żadne 600 czy 500 zł o ile pamiętam to było ze 180 zł z firmy KS TOOLS aczkolwiek firmy pewien nie jestem . Textar się zachowuję jak by to wynalazł , nie dość że klocki mają słabej jakości to jeszcze taka cena.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ użytkownik 1 4 miesiące temuocena: 100%  Kiedy cena TEX1018 ZNACZĄCO spadnie??
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony